>

Chcesz schudnąć? - Jedz MAKARON!

Lubisz węglowodany? Twoją ulubioną kuchnią jest włoska, pełna pysznych past i świeżych dodatków?
Chcesz schudnąć? - Jedz MAKARON!
fot. istock.com
08.10.2020
Katarzyna Lemanowicz

Mamy dobrą wiadomość, nie musisz rezygnować z tej grupy produktów spożywczych. Ostatnie badania w St. Michael’s Hospital w Toronto wykazały, że jedzenie makaronu jako część zdrowej diety w rzeczywistości pomaga zrzucić zbędne kilogramy.


fot. istock.com

Wspomniane badania przeprowadzono na grupie ponad 2000 osób. Spożywały one około 4 porcji makaronu tygodniowo zamiast innych węglowodanów przy jednoczesnym utrzymaniu diety o niskim indeksie glikemicznym (IG).

Makaron jest produktem, który ma właśnie niski IG co oznacza, że zwiększa poziom cukru we krwi po posiłku wolniej niż na przykład biała bułka kajzerka. Naukowcy z St. Michael’s Hospital w Toronto, odkryli że te osoby które jadły makaron jako część diety o niskim IG w rzeczywistości straciły na wadze. A na pewno makaron ten nie przyczynił się do wzrostu masy ciała ani tym bardziej do zwiększenia tkanki tłuszczowej.

Zobacz więcej: Szampan i frytki? Niebanalne połączenie!

Możemy śmiało powiedzieć, że makaron nie ma negatywnego wpływu na masę ciała. Pamiętajcie nie bez powodu, węglowodany – szczególnie te złożone są podstawą piramidy żywieniowej.


fot. istock.com

Zdrowa i racjonalna dieta zawiera wszystkie grupy produktów spożywczych. Wyeliminuj słodycze, napoje gazowane, sztuczne – wysoko przetworzone pokarmy. Jedz naturalnie i z głową. Nie odmawiaj sobie przyjemności, a zobaczysz jak tych kilka czynników pozytywnie wpłynie na twoja wagę.

Jeśli chcesz schudnąć zwróć uwagę na wielkość porcji, nie podjadaj i zacznij się ruszać! 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie