Ta jedna rzecz sabotuje twój proces chudnięcia

Specjaliści mówią o jednej rzeczy, która sabotuje Twoją dietę i utrzymanie wagi po schudnięciu
Ta jedna rzecz sabotuje twój proces chudnięcia
fot. istock.com
11.03.2021
Katarzyna Lemanowicz

Amerykański dietetyk i trener personalny Jay Nixon w rozmowie z branżowym tytułem „Health” powiedział, co jego zdaniem stanowi jeden problem w procesie chudnięcia i utrzymywania pożądanej wagi.

Jak skutecznie schudnąć?

Jay Nixon, autor bestsellerowej książki „The Overweight Mind” twierdzi, że 20 proc. osób, którym udało się dojść do wymarzonej wagi i formy wraca do poprzedniego stanu. Nie potrafi utrzymać wypracowanego efektu. Według niego kluczem do sukcesu jest systematyczność i wypracowanie pewnych nawyków tj. odpowiednia ilość posiłku rozłożona czasowo w ciągu dnia czy ruch. Jednak najważniejsze jest, by za zmianą fizyczną szła zmiana psychologiczna, „Słyszę próbowałam wszystkiego, by schudnąć i zawsze kilogramy wracały» Prawie w każdym przypadku powód jest ten sam. Za zmianą mechaniczną i poszły zmiany w myśleniu”, powiedział w rozmowie z magazynem „Health”.

Zobacz więcej: Jak schudnąć najszybciej i przede wszystkim skutecznie? Czy warto przejść na dietę pudełkową?

Praca nad psychiczną zmianą jest o wiele trudniejsza. Według Nixona powinno się zacząć od usunięcia ze swojego słownika trzech stwierdzeń: Nie mogę, nie będę, przestanę. Podobno nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak często ich używamy, a to wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Nawet jeśli myślimy, że te negatywy mogą motywować. Zatem 2018 rok zaczynamy od pracy nad formą... umysłową!

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.03.2021 10:07
Ale taka prawda, że żyjąc na diecie to słowo nie mogę jest nieodzowną częścią
odpowiedz
Polecane dla Ciebie