Dzięki tak skomponowanej diecie odchudzającej odniesiesz sukces

Chcesz się pozbyć nadmiernej ilości kilogramów, ale nie wiesz od czego zacząć?
Dzięki tak skomponowanej diecie odchudzającej odniesiesz sukces
fot. istock.com
24.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Pierwszy i najważniejszy krok to decyzja o chęci zmiany swojej sylwetki. Drugi krok to zdecydowanie się na wybór planu dietetycznego i zaczęcie ćwiczeń. Dziś skupimy się na diecie i wyjaśnimy wam, które elementy są najważniejsze w diecie redukcyjnej.

Dieta odchudzająca - jak powinna być skomponowana?

#1 Zwracaj uwagę na kaloryczność spożywanych potraw

Każde jedzenie które spożywamy, dostarcza nam niezbędnej energii. Energię tą mierzymy w kaloriach. Ustalenie właściwego bilansu kalorycznego, który pozwoli nam schudnąć, odgrywa znaczącą rolę. W procesie redukcji tkanki tłuszczowej, jej utrata jest możliwa w sytuacji gdy dostarczymy mniej kalorii niż spalimy podczas całego naszego dnia. Należy dodać, że nasz wydatek nie jest ilością stałą. Może on ulec zmianie i być zależny od kilkunastu warunków takich jak tryb naszej prac lub pogoda. Aby skutecznie schudnąć, należy zastosować ujemny bilans kaloryczny, czyli mniej kalorii niż potrzebuje nasz organizm.

Zobacz więcej: Hormony, które przeszkadzają w odchudzaniu

#2 Dieta odchudzająca - dlaczego ważne są makro i mikroskładniki?

Rozkład makroskładników to kolejny bardzo ważny element każdej diety. Mówiąc o makroskładnikach mamy na myśli węglowodany, tłuszcze oraz białko. Każdy z tych trzech makroskładników odgrywa zupełnie inne zdanie. Makroskładniki to kolejny obowiązkowy element każdego planu dietetycznego. Zakłada on udział witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. 

fot. istock.com

#3 Co z suplementacją przy diecie odchudzającej?

Właściwa suplementacja odgrywa ważną rolę w procesie redukcji tkanki tłuszczowej. Jest doskonałym uzupełnieniem codziennej diety. Niestety wiele osób traktuje suplementy, jako cudowne specyfiki na idealnie płaski brzuch - ale... takich cudownych suplementów jeszcze nikt nie wyprodukował. Nie dajcie się zwieść cudownym reklamom. Pamiętajcie, że właściwie dobrana dieta i plan treningowy to gwarancja sukcesu i sportowej sylwetki.

#4 Dieta odchudzająca a czas zjadania posiłków

Kolejna zasada odnosi się do samego spożywania posiłków. Naczelną zasadą jest pilnowanie czasu spożywania posiłków, które będziemy spożywali. Nie tylko czas, ale i rodzaj posiłku odgrywa kolosalne znaczenie. Plan spożywania posiłków musi być ściśle dostosowany do naszego planu dnia.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.04.2021 09:11
Moja dieta nie jest skomplikowana polega na jedzeniu regularnych lekkich posiłków i do tego picia dużej ilości cisowianki. Staram się też 2-3 razy w tygodniu ćwiczyć dla lepszych efektów. Żadne głodówki nie zdałyby u mnie egzaminu.
odpowiedz
ciuszki po 10 pln! (Ocena: 5) 25.04.2021 11:43
https://www.vinted.pl/member/1640869-ciuuuszki90
odpowiedz
Polecane dla Ciebie