Jennifer Aniston: „Nie boję się kosza z pieczywem dopóki wszystko dzieje się z umiarem.”

Aktorka opowiedziała o tym, dlaczego warto jeść wszystkie dostępne produkty.
Jennifer Aniston: „Nie boję się kosza z pieczywem dopóki wszystko dzieje się z umiarem.”
fot. instagram.com/jenniferaniston/
14.07.2021
Dominika Stanisławska

Pandemia spowodowała, że zaczęliśmy wykorzystywać proste produkty do tworzenia naprawdę smacznych wypieków. Wśród nich jest m.in. znienawidzona przez wielu mąka, która służy do produkcji pieczywa. W tej sprawie głos zabrała Jennifer Aniston, która w czerwcu udzieliła wywiadu magazynowi People.
Zobacz więcej: Britney Spears do fanów: “Nie mam pojęcia, czy jeszcze kiedykolwiek wystąpię.”

Jennifer Aniston: „Nie boję się kosza z pieczywem dopóki wszystko dzieje się z umiarem.”

Chleb dominuje nad światem nie od dziś. Wielu znanych aktorów do pandemii unikało pieczywa, glutenu i węglowodanów. Dziś jednak wyznają zasadę, że wszystko z umiarem jest dla ludzi. Jedną z takich osób jest Jennifer Aniston, która w czerwcu udzieliła obszernego wywiadu na temat swojego życia magazynowi People.
„Wszyscy bardzo boją się kosza z chlebem” – powiedziała Jennifer Aniston. „Ja już się nie boję, dopóki po wszystko sięgam z umiarem”. Jedząc od czasu do czasu makaron lub kanapkę, w wieku 52 lat Aniston ponownie wprowadza węglowodany do swojej idealnej diety. „Czuje, że moja ciało jest lepsze, gdy jem węglowodany, a potem sobie myślę, dlaczego pozbawiam się rzeczy, które kocham?” – mówi aktorka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez People Magazine (@people)

Węglowodany od dawna są na czarnej liście wielu segmentów społeczności wellness, ze względu na popularność diet takich jak Atkins i keto. Mimo to "węgle" są niezbędne dla utrzymania zdrowego ciała i mózgu. Szczególnie u kobiet wykazano, że diety niskowęglowodanowe wpływają na hormony; a podwzgórze, przysadka mózgowa i nadnercza, które regulują wszystko, od stresu, poziomu energii, nastroju, popędu seksualnego, metabolizmu i funkcji odpornościowych, są wrażliwe na ilość kalorii.
Zobacz więcej: Sharon Stone pokazuje swoje 63-letnie ciało na Instagramie

Badania sugerują, że zbyt mała ilość węglowodanów może w rzeczywistości powodować wzrost poziomu kortyzolu, hormonu stresu, a także wpływać na cykl menstruacyjny i sen, a nawet powodować wypadanie włosów. Jedno z badań nastoletnich dziewcząt, które przez sześć miesięcy stosowały dietę ketogeniczną o bardzo niskiej zawartości węglowodanów, wykazało, że 45 proc. z nich doświadczyło problemów menstruacyjnych.

Mówiąc prościej, nasze organizmy potrzebują węglowodanów jako części zbilansowanej diety, więc nic dziwnego, że Jennifer Aniston znów wprowadza je do swojego jadłospisu. Najlepszym i najzdrowszym sposobem ich spożywania jest unikanie prostych węglowodanów, czyli cukrów – zapomnij o pizzy, ciastkach i białym pieczywie – na rzecz tych wypełnionych błonnikiem i składnikami odżywczymi, takich jak chleb razowy, żytni i ziarnisty, płatki owsiane, ziemniaki, czy komosa ryżowa.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie