Jak uniknąć zatrzymywania płynów w organizmie?

7 prostych wskazówek, które ci pomogą.
Jak uniknąć zatrzymywania płynów w organizmie?
fot. istock.com
16.06.2021
Dominika Stanisławska

Wiele z nas boryka się z zatrzymywaniem płynów w organizmie, a co za tym idzie - często sięga po wiele suplementów diety, aby pozbyć się płynów. Wystarczy zastosować się do tych 7 wskazówek, aby twój organizm przestał zatrzymywać płyny.
Zobacz więcej: 8 fit przekąsek, które możesz zabrać na plażę

7 wskazówek, jak uniknąć zatrzymywania płynów w organizmie

#1 Jedz porządne śniadanie

Podczas komponowania śniadania, postaw na nabiał. Wybierz odtłuszczone lub półtłuste produkty do tego spróbuj nabiału pochodzenia roślinnego (mleko migdałowe, sojowe, płatki owsiane, jogurt sojowy. Połącz go z pełnoziarnistymi płatkami zbożowymi i owocami, zwłaszcza tymi o działaniu drenującym (ananas, arbuz, melon).

#2 Odstaw sól, postaw na potas

Potas utrzymuje równowagę wodną organizmu i przeciwdziała zatrzymywaniu soli, dlatego należy zwiększyć jego spożycie. Zawierają go takie produkty, jak banan, ziemniaki, awokado i szpinak.

zatrzymanie wody w organizmie
fot. istock.com

#3 Pij dużo wody

Pij co najmniej 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Picie wody jest bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie organizm zatrzymują ją i gromadzi w tkankach. Aby pozbyć się nadmiaru wody po prostu trzeba więcej pić.

#4 Postaw na produkty, które oczyszczają jelita

Zwiększ spożycie pokarmów o działaniu drenującym i oczyszczającym, takich jak seler, szparagi, ogórek, cukinia lub karczochy. Zwłaszcza ten ostatni uważany jest za żywność par excellence wellness, ponieważ poprawia pracę wątroby, metabolicznego filaru naszego organizmu.

#5 Jedz lekkie posiłki w ciągu dnia

Postaw na sałatkę z ogórka i świeżego selera lub na domową sałatkę owocową, w której kiwi i śliwka mogą być świetnymi sprzymierzeńcami ze względu na swoje sycące i stymulujące do pracy jelita, właściwości.

#6 Ćwiczenia

Dopełnij swoją rutynę żywieniową co najmniej półgodzinnym codziennym uprawianiem sportu. Na przykład chodzeniem, pływaniem, bieganiem lub jazdą na rowerze.
Zobacz więcej: Szybkie polskie zupy, które uwielbiają najmłodsi! Poznaj prostych 5 przepisów

#7 Postaw na świeże produkty, a nie gotowane

Zwiększ spożycie świeżej żywności, która jest naturalnie bogata w potas, a ogranicz gotowanie jedzenia, które jest zwykle bogate w sód.

Jak sprawdzić, czy problemem jest zatrzymywanie płynów w organizmie? Naciśnij kciukiem opuchnięty obszar. Jeśli odcisk pozostanie przez kilka sekund, będzie to oznaczać, że twój organizm zatrzymuje wodę.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Ewa (Ocena: 5) 18.06.2021 10:21
Sama mam problem z zatrzymywaniem wody w organizmie, ale staram się coś z tym robić. Odstawiłam praktycznie całkowicie sól, pije dużo mineralnej cisowianki i wybieram lekkie posiłki :D Mam nadzieję, że to coś pomoże :P
odpowiedz
Polecane dla Ciebie