Co się dzieje z ciałem, gdy zaczynamy jeść o stałych godzinach?

Wystarczy 7 dni, aby na stałe przestać podjadać.
Co się dzieje z ciałem, gdy zaczynamy jeść o stałych godzinach?
fot. istock.com
31.05.2021
Dominika Stanisławska

Wiele z nas boryka się z problemem podjadania, ale żeby pozbyć się problemu, trzeba go sobie uświadomić. Prawda jest taka, że wcale nie potrzebujemy jeść co chwilę, aby poczuć się dobrze. Co się dzieje z ciałem, gdy zaczynamy jeść regularnie?
Zobacz więcej: Brakuje ci motywacji i energii do działania? Mamy na to sposób!

Co się dzieje z ciałem, gdy zaczynamy jeść o stałych godzinach?

#1 Przekąski po posiłku

Kiedy zjadasz pełnowartościowy posiłek nie musisz wcześniej sięgać po przekąski, migdały, a nawet marchewkę by dalej prowadzić dzień lub położyć się spać. Wiele osób po jedzeniu zaczyna krążyć po kuchni szukając czegoś, czym można się po prostu zapchać. Zamiast tego napełnij szklankę wodą i pij. Nie tylko poczujesz się mniej wzdęta bez dodatkowych kalorii, ale także uzupełnisz płyny - wyczyn, który nie zawsze wydaje mi się łatwy. Jedzenie zdrowych tłuszczów na śniadanie zapewnia sytość na kilka godzin. Regularne jedzenie poprawia zdrowie jelit.

zdrowe odżywianie
fot. istock.com

#2 Rozpocznij dzień od wody z imbirem

Zanim zjesz pełnowartościowe śniadanie, 30 minut przed nim wypij szklankę wody z imbirem. Nie tylko przyspieszysz metabolizm, ale będziesz mieć energię, by wytrzymać do posiłku. Zaleca się wypijanie 2 litrów wody dziennie. Co więcej, przestrzegając diety, naprawdę skup na tym, czy przed jedzeniem rzeczywiście odczuwasz głód. Picie wody przed sięgnięciem po jedzenie jest jedną z głównych rzeczy, która pomaga rozpoznać poziom głodu. W końcu eksperci twierdzą, że mylimy pragnienie z głodem. Kiedy jesteś w pełni nawodniona i nadal głodna, wiesz, że czas coś przekąsić.
Zobacz więcej: Czym różni się jogging od biegania?

#3 Poranne ćwiczenia

Mięśnie potrzebują paliwa do prawidłowego funkcjonowania, a węglowodany i białko są najlepszym źródłem. Twoje ciało może przechowywać węglowodany, ale tylko przez kilka godzin, dlatego jesteś głodny, gdy wstajesz rano i dlatego czujesz się słabo podczas porannych treningów, jeśli jeszcze nie jadłaś. Jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest niejedzenie po ciężkim treningu.

To tylko trzy proste kroki, które pozwolą zachować zdrowie i poczuć się lepiej przez resztę dnia, a także na stałe zmienią twoje podejście do spożywania posiłków. Organizm szybko przyzwyczaja się do nowych nawyków, więc już po 7 dniach można odczuć różnicę.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie