Najlepsze owoce na zgubienie zbędnych kilogramów

Wszystkie owoce, które pozwolą zachować zdrowie.
Najlepsze owoce na zgubienie zbędnych kilogramów
fot. istock.com
30.03.2021
Dominika Stanisławska

Z tego artykułu dowiesz się m.in.

  • które owoce wspomagają odchudzanie;
  • ile kalorii jest w 100g owoców;
  • jakie inne wartości odżywcze mają owoce.

Owoce są idealne, aby zaspokoić potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego. Według Światowej Organizacji Zdrowia owoce są niezbędnym składnikiem zbilansowanej diety, a ich codzienne spożywanie przyczynia się do ograniczenia ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Które owoce są najlepsze przy odchudzaniu i dbaniu o formę?
Zobacz więcej: 
To najlepszy FIT DESER jaki możesz zjeść

Najlepsze owoce na zgubienie zbędnych kilogramów

#1 Jabłko

Jabłka są jednymi z lepszych owoców do trzymania diety. Są bogate w wodę i pektyny, które odtruwają organizm i obniżają poziom cholesterolu. Jabłka dostarczają błonnika, są moczopędne i oczyszczają jelita, przez co zapobiegają zaparciom. Ponadto jabłka opóźniają wchłanianie tłuszczów i są bardzo sycące. Porcja 100 gramów jabłek zawiera tylko 52 kalorie.
Ponadto jabłka opóźniają wchłanianie tłuszczów i są bardzo sycące. Porcja 100 gramów jabłek zawiera tylko 52 kalorie.
fot. istock.com

#2 Truskawki

Truskawki są idealnym sprzymierzeńcem w odchudzaniu i kontrolowaniu wagi. Zawierają dużą ilość witamin i minerałów. Oczyszczają organizm i, podobnie jak jabłka, mają działanie moczopędne. Kaloryczność truskawek jest bardzo niska. 100 gramów truskawek to jedynie 32 kalorie, a zawartość błonnika w 100 gramach to 5,6%.

#3 Kiwi

Kiwi jest jednym z lepszych owoców do utrzymania zdrowia, bo zawiera witaminę C, E i A oraz potas, wapń, magnez i błonnik, który pomaga zmniejszyć apetyt. Kiwi reguluje metabolizm przez co ogranicza występowanie wilczego głodu. W 100 gramach porcji 2,4 % to błonnik, 10% to węglowodany, 1% to białko.

#4 Grejpfrut

To jedne z najsmaczniejszych cytrusów, w dodatku przyspieszają metabolizm i są bardzo sycące. Grejpfruty sprawdzają się przy kontrolowaniu poziomu glukozy we krwi. Zawierają witaminę C, A, B1, B3 i B6. W grejpfrutach występuje naringenina, związek chemiczny, który działa przeciwzapalnie, wzmacnia naczynia krwionośne i obniża poziom cholesterolu. W 100 gramach grejpfruta znajduje się tylko 37 kalorii. Te cytrusy nie zawierają tłuszczu.
Zobacz więcej: 
Jak się zmotywować do diety?

#5 Papaja

Egzotyczny i smaczny owoc, który eliminuje toksyny z organizmu, ponieważ 90% jego składu to woda. Wszystkie zalety papai wynikają z zawartości papainy, która poprawia trawienie białek, przyspiesza spalanie tłuszczu oraz dba o prawidłowy metabolizm. Papaja ma wysoką zawartość witaminy A, C, E i K. W 100 gramach papi znajduje się jedynie 47 kalorii.

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Matylda (Ocena: 5) 02.04.2021 09:57
Zbędne kilogramy udało mi się zrzucić nie tylko dzięki jedzeniu owoców, ale też piciu 2l cisowianki i zdrowej diecie. Każdego dnia gotowałam coś zdrowego a zarazem smacznego :)
odpowiedz
jadzia (Ocena: 5) 30.03.2021 12:36
Ja zaufałam cateringowi dietetycznemu warszawski dzień od Pana Gesslera. Nie zawiodłam się. Jedzenie jest pyszne, a ja w końcu widzę jakieś efekty.
odpowiedz
Magda (Ocena: 5) 30.03.2021 12:07
Ja zauważyłam dużą zmianę, jak zaczęłam się lepiej odżywiać. Kupiłam sobie kilka zdrowych produktów na pyszneeko.pl i jestem zadowolona z rezultatów, a i czuję się znacznie lepiej.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie