Chcesz zrezygnować z produktów odzwierzęcych? Przetestowałyśmy pyszną alternatywę dla tradycyjnych serów!

VIOLIFE, czyli wegańska alternatywa dla sera - od teraz dostępna w sieci sklepów Biedronka
Chcesz zrezygnować z produktów odzwierzęcych? Przetestowałyśmy pyszną alternatywę dla tradycyjnych serów!
fot. istock.com
05.01.2021
Katarzyna Lemanowicz

Doskonałe w smaku, cechujące się roślinnym składem, przeznaczone do różnorodnych dań – oto produkty marki Violife, wegańska alternatywa dla sera.

Są znakomitą propozycją dla wszystkich, którzy dążą do tego, by ich codzienna dieta była jednocześnie smaczna i bardziej roślinna. Dla osób takich jak ja, które nie rezygnują na stałe z produktów odzwierzęcych ale szukają smacznych alternatyw i są ciekawe nowych smaków. Produkty Violife dostępne są w sieci sklepów Biedronka.

Violife - wegańska alternatywa dla sera

Coraz częściej na naszych stołach pojawiają się warzywne pasty, koktajle i hummusy. Z ekscytacją szukamy przepisów na wegańskie leczo, curry i mielone z… kalafiora. W restauracjach z chęcią zamawiamy bezmięsne burgery. To znak, że nasze kuchnie stają się coraz bardziej roślinne!

Potwierdzają to badania – Polacy chcą ograniczać mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego[1], a dieta roślinna coraz częściej postrzegana jest jako niezwykle smaczna, zdrowa, jak również korzystna dla naszej planety. Na krótko przed wprowadzeniem Violife do szerokiej dystrybucji, Upfield Polska przeprowadził badanie analizujące zmiany nawyków żywieniowych.

Coraz chętniej spożywamy produkty pochodzenia roślinnego

Okazało się, że kiedy pozostawaliśmy w domach podczas izolacji społecznej w czasie epidemii koronawirusa, chętniej spożywaliśmy produkty pochodzenia roślinnego. Prawie 1/3 badanych (31,6%) przyznała, że podczas społecznego odosobnienia kupowała więcej niż zwykle produktów pochodzenia roślinnego. W tej grupie 24,8% kupiło alternatywę dla sera. Co cieszy, Polacy deklarują utrzymanie zdrowszego stylu odżywiania także w przyszłości. Badanie, jak i nasze analizy, pozwalają nam wierzyć, że polscy konsumenci pokochają produkty Violife.

Zobacz więcej: Perfekcyjna przekąska na karnawał? Postaw na przepyszne włoskie kanapeczki!

Marka Violife - szczegóły

Marka Violife powstała w 1990 r. w Grecji. Jej nazwa pochodzi od greckiego słowa „vios” oznaczającego życie i dobrobyt. Produkty Violife są obecne w 50 krajach świata, a w 35 z nich są nr 1 wśród alternatyw dla sera. Teraz przyszedł czas, by mogły one podbić także serca Polaków. Dołączyły bowiem do Ramy, Flory, Delmy, Kasi i innych produktów pochodzenia roślinnego w ofercie Upfield Polska.

Violife - ser wegański

Violife to ulubiona marka wegan, wegetarian i fleksitarian na całym świecie. Równocześnie jej produkty są polecane wszystkim wielbicielom pysznego jedzenia, którzy swoją dietę chcą uzupełnić o produkty pochodzenia roślinnego. Produkty Violife są wolne m.in. od laktozy, glutenu, orzechów, soi i konserwantów, dzięki czemu są odpowiednie także dla osób, u których występują alergie i nietolerancje pokarmowe.

Violife - ser cheddar

Asortyment Violife to wiele różnych wariantów wegańskich alternatyw dla serów. Produkty marki świetnie sprawdzą się podawane na kanapce lub toście, jako dodatek do makaronu czy zamiennik sera do pizzy. Grillowane, zapiekane, na surowo – w każdej postaci smakują wyśmienicie! Poszczególne linie Violife składają się z kilku wariantów smakowych. Na sklepowych półkach w Polsce znajdziemy od teraz: 

  • wegańskie alternatywy dla sera w plastrach: warianty: Violife Original/Cheddar/Smoked/Mozzarella - sugerowana cena detaliczna: 100g/6,99 PLN
  • wegańskie alternatywy dla sera w blokach: warianty: Violife Greek White/Original/Mozzarella/Smoked/Epic Mature - sugerowana cena detaliczna: 200g/9,99 PLN
  • wegańska alternatywa dla sera tartego: wariant: Violife Epic Mature  - sugerowana cena detaliczna: 150g/9,99 PLN
  • wegańskie alternatywy dla serów kremowych: warianty: Violife Original/Cheddar/Cheddar & Onion/Garlic&Herbs/Herbs - sugerowana cena detaliczna: 150g/9,99 PLN
  • wegańska alternatywa dla sera w kawałku: wariant: Violife Prosociano  - sugerowana cena detaliczna: 150g/14,99 PLN

Violife - sery wegańskie

[1] Trends in Poles' nutritional facts, Proposal 2019

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie