>

Wartościowe zboża dla malucha, czyli wyjątkowo prosty przepis na pyszny pudding

Twoje dziecko go pokocha!
Wartościowe zboża dla malucha, czyli wyjątkowo prosty przepis na pyszny pudding
fot. materiały prasowe
01.07.2020

Proponowanie dziecku różnorodnych smaków i konsystencji zachęca go do odkrywania kolejnych. Urozmaicone menu to również dobry sposób na kształtowanie u Twojej pociechy prawidłowych nawyków żywieniowych oraz wsparcie w bilansowaniu diety. Produkty zbożowe w postaci kaszek to jedne z pierwszych pokarmów uzupełniających w menu niemowlęcia. Czy wiesz, że poza walorami smakowymi i wartością odżywczą charakteryzuje je także uniwersalność? Oznacza to, że można je przygotować zarówno w postaci klasycznej, jak i tej niecodziennej – równie pysznej i wartościowej. Sprawdź smakowity przepis na ciekawy posiłek, którego przygotowanie zajmie zaledwie kilka minut!

Zbożowy pudding dla niemowlęcia i malucha – przepis

Niemowlęta i małe dzieci bardzo szybko rosną, są wyjątkowo aktywne i ciekawe świata. Aby wszystkie procesy rozwojowe w ich organizmie przebiegały prawidłowo, potrzebują odpowiedniej ilości składników pokarmowych dostarczanych wraz z posiłkami. Nie bez powodu wprowadzanie produktów zbożowych to – zaraz po warzywach i owocach – jeden z kolejnych kroków rozszerzania diety. Te w postaci kaszek przeznaczonych dla najmłodszych, ze wskazaniem wieku na opakowaniu, stanowią świetne źródło energii, witamin oraz składników mineralnych w dopasowanych do potrzeb malucha proporcjach.

Kaszki dla najmłodszych, oprócz tego, że są wartościowe, zawierają różnorodne zboża, takie jak pszenica, owies, ryż, proso, kukurydza, jęczmień i żyto uprawiane wyłącznie na kontrolowanych polach, z troską o ich odpowiednią jakość. Te w pełni bezpieczne dla młodego organizmu propozycje można znaleźć w wielu uwielbianych przez dzieci smakach – również w wariantach, które charakteryzuje 0% dodanego cukru*, 0% konserwantów**, 0% barwników** i 0% wzmacniaczy smaku**. Wykorzystując je w zupełnie nietypowy sposób, rodzice mogą bilansować jadłospis malucha i przy okazji wprowadzać do niego jeszcze więcej urozmaicenia. To świetny pretekst, aby wypróbować przepis na prosty zbożowo-owocowy pudding z użyciem kaszki dla niemowlęcia po 8. miesiącu życia.

 

Do przygotowania 1 porcji potrzebne będą:

– 25 g kaszki BoboVita PORCJA ZBÓŻ mleczna 7 zbóż zbożowa jaglana,

– 80 ml wody do połączenia z kaszką,

– 20 g przecieru owocowego w słoiczku banan po 4. miesiącu życia lub 1/3 banana,

– pół łyżeczki wiórków kokosowych.

Wszystkie składniki umieść w malakserze lub misie blendera i połącz do uzyskania jednolitej budyniowej konsystencji. Całość przenieś do miseczki – gotowe!

 

* Zawierają naturalnie występujące cukry ze zbóż, owoców i mleka.

** Zgodnie z przepisami prawa.

 

Ważne informacje:

Zaleca się kontynuację karmienia piersią podczas wprowadzania pokarmów uzupełniających. Karmienie piersią powinno trwać tak długo, jak jest to pożądane przez matkę i dziecko. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka.

 

Materiał partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie