Okresowa rewolucja w szkołach

Akcja Menstruacja pomaga osobom menstruującym już od ponad dwóch lat.
Okresowa rewolucja w szkołach
fot. istock.com
05.09.2022
Katarzyna Lemanowicz

Dzięki nim do szkół i osób potrzebujących docierają środki higieny osobistej. Teraz, oprócz środków menstruacyjnych, zamierzają zapewnić osobom uczącym się w szkołach solidną edukację seksualną i menstruacyjną. 

Akcja Menstruacja - dowiedz się wszystkiego na temat okresowej rewolucji

Rok szkolny właśnie się zaczyna, dlatego przypominamy o najnowszym projekcie Akcji Menstruacji, Okresowej Rewolucji w szkołach. Aktywistki i aktywiści z Akcji Menstruacji starają się walczyć z ubóstwem menstruacyjnym i okresowym tabu.

Według badań przeprowadzonych przez firmę P&G 1 na 6 uczennic opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. Takie sytuacje mogą prowadzić do kłopotów z nauką, a co za tym idzie do zmniejszenia szans dziewczynek na osiągnięcie ich życiowych celów. - mówi Julia Kaffka z Akcji Menstruacji.

Organizatorzy i organizatorki mają świadomość, że dostęp do środków menstruacyjnych i wiedza na temat cyklu miesiączkowego zwiększa komfort fizyczny i psychiczny wszystkich miesiączkujących osób, dlatego głównym celem ich projektów jest zmniejszenie skali ubóstwa menstruacyjnego oraz stygmatyzacji wokół okresu w debacie publicznej, a także promocja zdrowia i edukacji menstruacyjnej.

W tym roku szkolnym Akcja Menstruacja zamierza dostarczyć do przynajmniej 500 szkół nie tylko podpaski i tampony, ale także edukację na najwyższym poziomie!

Więcej o projektach Akcji Menstruacji i ubóstwie menstruacyjnym możecie dowiedzieć się z wywiadu: pomagam.pl/blog/okresowa-rewolucja/

Zachęcamy do wsparcia wspaniałej akcji na rzecz uczennic i uczniów polskich szkół! Link do zbiórki: https://pomagam.pl/akcjamenstruacja. Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl. 

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
klara (Ocena: 5) 23.09.2022 12:58
Fajną wiedzę o zdrowiu kobiet, antykoncepcji, planowaniu ciąży, a także zaburzeniach hormonalnych można odnaleźć na Naturalna Plodnosc PL
odpowiedz
Maria (Ocena: 5) 23.09.2022 12:42
Mogliby też o antykoncepcji douczyć. Mechaniczna forma - diafragma caya to świetne rozwiązanie dla kobiet
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.09.2022 12:30
Podczas okresu używam kubeczka menstruacyjnego beppy cup, podpaski są obleśne
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.09.2022 09:31
To dobrze że w szkołach pojawiają się podpaski bo nie każdego na nie stać. Ja już jestem dorosłą kobietą więc sama kupuje sobie podpaski, mam również biobidet gruszkę którym się podmywam. W ciepłe miesiące taki gadżet był jak znalazł. Bo wiadomo ze krew to nie pachnie ładnie a tak jak się podmyło to było okej
odpowiedz
Polecane dla Ciebie