Zbliża się wielka impreza dla biegaczy...

Czyli adidas Runners "Piątka Praska"!
Zbliża się wielka impreza dla biegaczy...
fot. Marek Ogień
09.08.2022
Katarzyna Lemanowicz
adidas sponsorem 7 edycji Nocnego Półmaratonu Praskiego oraz adidas Runners Piątki Praskiej. Po dwóch latach przerwy, 3 września zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na atestowanej trasie półmaratońskiej, która dla wielu osób jest też próbą generalną dla biegaczek i biegaczy startujących w Maratonie Berlińskim. We współpracy z adidas oraz społecznością adidas Runners, tego samego dnia zostanie zorganizowany bieg na 5 km - Piątka Praska adidas Runners. W ramach przygotowań do biegu adidas Runners oferuje dedykowane treningi, również dla początkujących entuzjastów i osób, które jeszcze nie zaczęły swojej przygody z bieganiem. 3 września oprócz biegu, na społeczność czekają atrakcje w nowo otwartej przestrzeni Sports Base Warsaw w sklepie adidas na Marszałkowskiej oraz afterparty. adidas Runners to globalna społeczność biegowa, która funkcjonuje w Warszawie pod szyldem adidas Runners Warsaw już od 2017 roku. W 2022 roku do społeczności dołączyły także Poznań oraz Trójmiasto.

adidas Runners "Piątka Praska" - poznaj szczegóły

Wydarzenia biegowe to sposób na zintegrowanie społeczności, oraz zebranie biegaczek i biegaczy w jednym, wspólnym celu – dobiegnięciu razem do mety. Na trasie spotykają się zawodnicy z różnych części Polski, w różnym wieku i z odmienną historią. Pomimo różnic na pierwszy rzut oka, łączy ich pasja do biegania, chęć sprawdzenia swoich umiejętności i poprawy wyników.
W 2022 roku będą miały miejsce wielkie powroty do imprez biegowych - po dwóch latach, Nocny Półmaraton Praski wraca do gry i tym samym ogłasza, że adidas zostanie sponsorem praskiego wyścigu. Przez objęcie patronatem Półmaratonu Praskiego adidas chce wspierać działania mające na celu promowanie aktywności fizycznej i wspieranie społeczności biegowej.
Oprócz Półmaratonu, zainteresowani krótszymi trasami będą mogli wziąć udział w Piątce Praskiej adidas Runners, czyli jak sama nazwa wskazuje – biegu na dystansie 5 km, którego partnerem jest społeczność adidas Runners. Globalna społeczność działa w Warszawie od 2017 roku, a od 2022 również w Trójmieście i Poznaniu.

adidas Runners "Piątka Praska" - bieg dla każdego

Lato to nie tylko okres plażowania, wyjazdów, spotkań ze znajomymi, ale również dobry czas na treningi – słoneczne dni i wakacje dodają motywacji, sił do działania oraz poprawienia kondycji. Letnie poranki i wieczory to także idealny czas na rozpoczęcie przygody z bieganiem a tym samym przygotowania się do przebiegnięcia adidas Runners Piątki Praskiej.
Fot. Marek Ogień

fot. Marek Ogień

To okazja nie tylko dla doświadczonych biegaczy walczących o życiówki, ale przede wszystkim dla początkujących entuzjastów, którzy chcą spróbować swoich sił w oficjalnym wyścigu i dla których adidas Runners Piątka Praska będzie pierwszą biegową przygodą. Dodatkowo, organizator dopuszcza pokonanie dystansu w marszobiegu. Zapisy na bieg są dostępne na stronie organizatora.

Nocny adidas Półmaraton Praski

3 września na ulicach warszawskiej Pragi odbędzie się już siódma edycja Nocnego Półmaratonu, który jest największym biegiem w Warszawie o nocnym charakterze. Bieg będzie rozgrywany na atestowanej trasie, dzięki czemu będzie to także próba generalna dla zawodników chcących biec w maratonie w Berlinie. Zachód słońca, rześki wrześniowy wieczór i płaska trasa przez Pragę Południe będą idealnymi warunkami do biegu po rekordy życiowe. Zapisy na bieg są dostępne na stronie organizatora.

Przygotowania w adidas Runners Warsaw

W ramach przygotowań do biegów 3 września, adidas Runners uruchomiło dedykowany cykl treningów:
  • My First 5 km to akcja treningowa startująca 1 sierpnia, która potrwa 3 tygodnie. W tym czasie będą dostępne dwa dedykowane treningi tygodniowo dla początkujących, chcących przygotować się do przebiegnięcia adidas Runners Piątki Praskiej. Dla uczestników, którzy wezmą udział w co najmniej 5 treningach (4 treningach z serii My First Run oraz 1 treningu GRL Energy/ Intro to running, Joga, Power Hour, Stretching) przewidziano darmowy pakiet na udział w adidas Runners Piątce Praskiej. Program jest dedykowany początkującym – treningi to częściowo marszobiegi.
  • Natomiast w ramach przygotowań do Półmaratonu, we wtorki i czwartki odbywają się dedykowane treningi Hills Session Track Session i Speed Squad. Inicjatywa wystartowała pod koniec czerwca, a uczestnik, który weźmie udział w co najmniej 20 treningach, otrzyma pakiet startowy na udział w Nocnym adidas Półmaratonie Praskim
Fot. Marek Ogień

fot. Marek Ogień

adidas Runners to nie tylko treningi – to przede wszystkim społeczność, która się wzajemnie motywuje do przekraczania własnych granic, ale też razem imprezuje po udanych zawodach. 3 września na uczestników czeka nie tylko pakiet startowy i medale – w nowo otwartej Sports Base Warsaw w sklepie adidas na Marszałkowskiej, czyli nowej siedzibie adidas Runners Warsaw, na członków społeczności będą czekały stoiska z customizacją butów, pleceniem warkoczy na bieg przez zespół Damiana Kobe, czy stylizacją brody dla panów dzięki Grail Cut. Na miejscu będzie można również zjeść ostatnie przekąski przed biegiem i zrelaksować się przy utworach puszczanych przez lokalnego DJ’a. Po zakończonym biegu społeczność adidas Runners będzie świętować podczas afterparty.

Jak dołączyć do adidas Runners?

Społeczność adidas Runners jest otwarta dla wszystkich – zarówno dla osób regularnie startujących w zawodach, początkujących biegaczek i biegaczy, jak i dla tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem. Zapisy na bezpłatne treningi są możliwe przez aplikację adidas Running oraz na stronie adidas Runners, a więcej informacji na temat treningów, trenerów oraz nadchodzących wydarzeń można znaleźć na grupach adidas Runners Warsawadidas Runners Tricity oraz adidas Runners Poznan

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie