4 pomysły na wspólne spędzenie czasu w Dzień Dziecka

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty, toteż z niecierpliwością wyczekują wszelkich świąt, licząc na nowe zabawki i gadżety.
4 pomysły na wspólne spędzenie czasu w Dzień Dziecka
25.05.2022
Katarzyna Lemanowicz

Warto jednak dać dziecku zrozumieć, że rzeczy materialne nie są tak ważne jak czas spędzony z bliskimi. Zbliżający się Dzień Dziecka jest do tego świetną okazją! Co można więc zrobić wspólnie z maluchem, aby na długo zapamiętał ten wspaniały dzień?

Pomysły na spędzenie czasu w Dniu Dziecka

#1 Aktywne zabawy

Ruch jest bardzo istotny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Dobrym pomysłem będzie więc wspólna aktywność fizyczna połączona z zabawą! Możliwości jest naprawdę wiele - zabawa w berkach, jazda na rolkach czy wyjście na basen to tylko kilka z nich. Można także zorganizować rodzinny piknik, na którym pobawicie się piłką lub frisbee, ale też porozmawiacie i zjecie razem przepyszny posiłek. Tak spędzony czas wzmacnia więź między rodzicem i dzieckiem, które z radością będzie wspominać te chwile nawet za wiele lat.

#2 Wyjście do kina

Obejrzenie filmu w domu, na ekranie telewizora lub komputera, bardzo różni się od oglądania seansu na wielkim ekranie. Wycieczka do kina to dla malucha niesamowite przeżycie, a obejrzenie ciekawego filmu lub bajki to nie tylko rozrywka, ale też kontakt z kulturą i różnymi zachowaniami. Dziecko obserwuje perypetie bohaterów i konsekwencje ich działań - może się więc wiele nauczyć! Po zakończonym seansie warto porozmawiać z pociechą o tym, co zobaczyło i wymieniać się spostrzeżeniami.
Kina oferują szeroki repertuar filmów dla najmłodszych, które jednak mogą okazać się mało ciekawe dla osób dorosłych. Polska firma produkcyjna https://www.monolith.pl proponuje film pt. "Detektyw Bruno". To nowa komedia familijna, odpowiednia dla dzieci powyżej 6 roku życia, na której świetnie będą się bawić również nastolatkowie oraz rodzice. Premiera filmu odbędzie się 27 maja, ale będzie można go oglądać także w Dniu Dziecka. "Detektyw Bruno" to też wspaniała propozycja dla szkolnych wycieczek. W wielu szkołach od niedawna uczą się dzieci z Ukrainy, warto więc wspomnieć, że film jest dostępny w wersji z napisami w języku ukraińskim, a o szczegóły należy zapytać w kinach.

#3 Namioty

Pogoda w czerwcu sprzyja biwakowaniu. Noc spędzona w namiocie to dla dziecka ekscytująca przygoda, a samo rozbijanie namiotu wspólnie z rodzicem może okazać się doskonałą zabawą. Dziecko może też zdobyć nową, przydatną umiejętność. Jeśli nie macie czasu, aby wyjechać za miasto, możecie rozbić namiot w ogrodzie. Nie macie ogrodu? Żaden problem - zbudujcie bazę z koców i poduszek. To idealne miejsce do zabawy, stworzenia teatru cieni czy... opowiadania strasznych historii, podświetlając twarz od dołu latarką dla bardziej dramatycznego efektu. 

#4 Muzeum

Oczywiście, trudno oczekiwać od kilkulatka, że będzie z zachwytem podziwiać renesansowe malowidła i stuletnie rzeźby. Na szczęście istnieją muzea i centra nauki, w których nawet maluchy będą doskonale się bawić. W takich miejscach nie brakuje obiektów interaktywnych, których można dotknąć, posłuchać, poruszyć i obejrzeć. Jeśli zwiedzanie odbywa się w towarzystwie przewodnika, to dba on o to, by opowiadane przez niego historie eksponatów były ciekawe, zabawne i zrozumiałe dla dzieci. Jest też gotowy na odpowiadanie na najróżniejsze pytania. Z takiej wycieczki maluch wróci bogatszy o nową wiedzę, ale możliwe, że jako rodzice również dowiecie się czegoś nowego! Po wyjściu z muzeum będziecie mieć mnóstwo tematów do rozmowy, co jest bardzo cennym elementem każdej relacji.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie