Hair2go i Kwiat Kobiecości razem dla kobiet

Wspólnie chcemy uświadamiać jak ważna jest profilaktyka raka szyjki macicy i rola regularnych badań profilaktycznych.
Hair2go i  Kwiat Kobiecości razem dla kobiet
05.04.2022

Rak szyjki macicy jest piątym najczęstszym nowotworem rozpoznawanym w Europie. W Polsce z 10 kobiet u których codziennie wykrywa się raka szyjki macicy 5 umiera (rocznie diagnozę RSM słyszy 3500 kobiet). A przecież jest to nowotwór, który można łatwo rozpoznać we wczesnym stadium i skutecznie leczyć.

Hair2go i Kwiat Kobiecości razem dla kobiet

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości jest inicjatywą Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Wszystko się zaczęło, gdy Ida Karpińska – prezes i założycielka Kwiatu Kobiecości – dowiedziała się, że choruje na RSM…. W 2003 roku wygrała walkę z rakiem szyjki macicy, 3 lata później powołała do życia Kwiat Kobiecości, ponieważ sama doświadczyła braku informacji i lęku o własne życie. Dzisiaj Organizacja ma swoje kwiatowe emisariuszki w całej Polsce, prowadzi wiele akcji edukacyjnych oraz kampanii społecznych.

Profilaktyka powinna stać się absolutną normą w naszym społeczeństwie i być szeroko promowana, aby zwiększać świadomość zdrowotną kobiet. Niestety, połowa kobiet w Polsce, u których rozpoznano raka szyjki macicy nigdy nie robiła badania cytologicznego, które może uratować nam życie! Nie bójmy się badać. Nie wstydźmy się badać. Profilaktyka i dbanie o swoje zdrowie, to najlepsze co możemy zrobić dla siebie i swoich bliskich” – mówi Ida Karpińska.

HAIR2GO  będzie szerzyć świadomość zdrowotną kobiet wspierając walkę z rakiem szyjki macicy. Przez cały miesiąc na swoich profilach społecznościowych, marka będzie edukować, przedstawiać historie kobiet, które wygrały z chorobą. Wszystko po to, by nagłośnić problem profilaktyki i diagnostyki raka, edukować i wspierać kobiety. Dodatkowo w kampanię będą zaangażowani eksperci oraz influencerzy, którzy będą udzielali porad oraz będą dzielić się swoim doświadczeniem.  

GIRL POWER  to także wsparcie finansowe. Część dochodu z kwietniowej sprzedaży specjalnego zestawu HAIR2GO zostanie przekazana Fundacji Kwiat Kobiecości. Dedykowany kampanii zestaw zawiera: szampon I Want Body Volume, maskę Miracle Hair Mask, lakier Strong Hold Flexible R+Co oraz mini Maxi Wash Kevin Murphy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie