Co za akcja LEGO! Zestawy do rezonansu magnetycznego po to, by pomóc dzieciom oswoić się z tym badaniem!

Firma wyśle ​​niestandardowe zestawy LEGO MRI Scanner do szpitali, aby dzieci mogły dowiedzieć się o nich wszystkiego przed poddaniem się ich własnemu rezonansowi magnetycznemu.
Co za akcja LEGO! Zestawy do rezonansu magnetycznego po to, by pomóc dzieciom oswoić się z tym badaniem!
07.02.2022
Katarzyna Lemanowicz

Jeśli kiedykolwiek przeszedłeś rezonans magnetyczny, wiesz, że może to być klaustrofobiczne, denerwujące doświadczenie dla dorosłych, a zwłaszcza dla dzieci. Mając to na uwadze, LEGO wysyła niestandardowe zestawy LEGO MRI do szpitali , aby dzieci mogły dowiedzieć się o nich wszystkiego, zanim przejdą własne doświadczenie w zakresie rezonansu magnetycznego.

Pomysł wyszedł od pracownika LEGO Erika Ullerlunda Staehra, który wpadł na pomysł zbudowania modelu LEGO MRI, który mógłby pomóc personelowi medycznemu przygotować dzieci do leczenia.

„To zmniejszy ich niepokój i sprawi, że ich doświadczenie będzie bardziej zabawne i mniej przerażające” – powiedział LEGO w oświadczeniu. „Model MRI jest obecnie budowany przez pracowników na całym świecie w celu dystrybucji do lokalnych szpitali”.

Żeby dowiedzieć się, które placówki mogą uzyskać własny zestaw LEGO MRI należy śledzić oficjalny profil LEGO Foundation na Twitterze.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie