Mężczyzna z Alzheimerem zapomniał, że jest żonaty i… ponownie zakochał się w swojej żonie

Para jest w formalnym związku od 12 lat.
Mężczyzna z Alzheimerem zapomniał, że jest żonaty i… ponownie zakochał się w swojej żonie
fot. CNN/ Dan Brehant Photography
30.07.2021
Dominika Stanisławska

Pewnego sobotniego wieczoru w grudniu ubiegłego roku, kiedy Peter i Lisa Marshall przytulali się na kanapie oglądając swój ulubiony program telewizyjny, Peter spojrzał na Lisę i zapytał, czy wyjdzie za niego za mąż. 56-letni Peter nie pamiętał, że byli już małżeństwem.

Mężczyzna z Alzheimerem zapomniał, że jest żonaty i… ponownie zakochał się w swojej żonie

Zdiagnozowany trzy lata temu na chorobę Alzheimera, Peter zaczął tracić wspomnienia — nawet te z bajkowego romansu ze swoją żoną Lisą. Zapomniał, jak pierwszy raz się spotkali, trzymali się za ręce, dzielili pocałunek. Zapomniał też o ich ślubie.

54-letnia Lisa powiedziała CNN: „Stworzyliśmy nowe wspomnienia, ale to boli. Czasami chcę powiedzieć „Pamiętasz to, czy tamto?” Chcę z nim powspominać, ale teraz Peter nic nie pamięta, a tym bardziej nie pamięta tego, co wydarzyło się 20 lat temu.

ślub
fot. CNN/ Dan Brehant Photography

Lisa opisała ten związek jako burzliwy romans. Zapytana, co najbardziej kocha w swoim mężu, odpowiedziała:

– Sposób, w jaki mnie kocha. Jest taki miły, taki delikatny, taki zalotny, zabawny i romantyczny. Zawsze interesował się naszym związkiem i mną.

Lisa powiedziała, że ​​łatwo było zauważyć, że coś w jej mężu się zmienia, ale pogodzenie się z ich nową rzeczywistością było trudne. Zaczęło się, gdy ciągle zapominał kluczy, potem portfela. Zaczął zapominać słowa i ich znaczenie. Czasami miał trudności z układaniem zdań. Powtarzała sobie, że to tylko dlatego, że się starzeją.
Zobacz więcej: W 8. miesiącu ciąży zdobyła złoty medal w zawodach Taekwondo

- To był mój mały sekret, który ignorowałem, dopóki przyjaciele i członkowie rodziny również nie zaczęli komentować sytuacji – powiedziała Lisa. „Ludzie, którzy nie widzieli Petera od jakiegoś czasu, natychmiast zauważyli, że coś jest nie tak”.

12 grudnia 2020 r., kiedy Peter i Lisa przytulali się do siebie oglądając serial telewizyjny „New Girl”, szczera scena ślubna sprawiła, że ​​płakała. Peter zauważył jej łzy i zaczął się śmiać, po czym wskazał na ekran i powiedział: „Zróbmy to”.

„To było dla mnie takie wzruszające. Zakochał się we mnie dwukrotnie. Czuję się zaszczycona. Czuję się jak księżniczka, jak Kopciuszek. Jestem najszczęśliwszą dziewczyną na świecie” – powiedziała Lisa.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie