Mateusz Morawiecki w środę w Kaliszu odniósł się do szczepień dzieci i nowego programu socjalnego

Słowa padły w Kaliszu. Co na to rodzice?
Mateusz Morawiecki w środę w Kaliszu odniósł się do szczepień dzieci i nowego programu socjalnego
fot. instagram.com/morawieckipl/
15.07.2021
Dominika Stanisławska

W środę Mateusz Morawiecki odwiedził Kalisz. Nie zabrakło pytań dotyczących szczepień przeciwko COVID-19. Premier nie wyklucza szczepienia dzieci, gdy tylko będzie taka możliwość.
Zobacz więcej: Szokujący list polskiego ambasadora do Czechów. Chce zakazać Polkom aborcji za granicą

12 tysięcy plus i szczepienie dzieci – pomysły PiS

W środę 14 lipca 2021 roku Mateusz Morawiecki i Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej wzięli udział w pikniku organizowanym w Kaliszu. Tam promowali najnowszy pomysł rządu dotyczący polityki prorodzinnej, który znajduje się w założeniach Polskiego Ładu – nowego programu gospodarczego PiS.

Na spotkaniu w Kaliszu premier Mateusz Morawiecki opowiadał o „Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym”, który ma zachęcić Polaków do posiadania dzieci. Jednak projekt, w odróżnieniu od 500 plus, nie obejmuje comiesięcznych wypłat, ale jednorazową wypłatę na drugie i kolejne dziecko, które jest w wieku 12. miesiąca życia do 36. miesiąca życia. „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” ma wejść w życie 1 stycznia 2022 roku. Rodzice będą mogli zdecydować, czy chcą mieć wypłacane pieniądze przez 2 lata po 500 zł, czy przez rok po 1 tys. złotych.
Zobacz więcej: Moderna zaczyna testować swoją szczepionkę na dzieciach

- Warto zdać sobie sprawę, że bez dzieci nie będziemy mogli rozwijać się w dłuższej perspektywie, dlatego po 500 plus robimy kolejne wysiłki, żeby wesprzeć rozwój demograficzny. – powiedział w środę Mateusz Morawiecki.

Nie brakuje głosów krytyki ze strony obywateli. Dla wielu z nich to kupowanie głosów i rozpoczęcie kampanii wyborczej.
- Dlaczego całkowicie zapomnieliście o wsparciu ludzi w wieku 40, 50 lat którzy całe życie pracują wychowali dzieci, pomagają im w studiach, a od państwa otrzymują tylko podwyżki cen wszystkich artykułów, co za tym idzie płacą podatki na całe wasze u**ane rozdawnictwo pieniędzy byście zdobyli jak największe poparcie w wyborach. – można przeczytać w jednym z komentarzy.

Premier odniósł się także do szczepień dzieci poniżej 12 roku życia.

- Jeżeli będzie taka możliwość, to dopuścimy do szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia. Szczepienia na wiele innych chorób są obowiązkowe. – powiedział premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Kaliszu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie