[Recenzja] “Luca” - silencio, Bruno! kierunek lato!

Potwór z głębin czy pewny siebie nastolatek?
[Recenzja] “Luca” - silencio, Bruno! kierunek lato!
fot. Materiał prasowy
18.06.2021
Dominika Stanisławska

Disney Pixar nie pozwoliłby sobie na wpadkę przy filmie familijnym - tak samo było w wypadku filmu “Luca”. Lekka komedia dla całej rodziny, ale ten schemat już znamy.
Zobacz więcej: [RECENZJA] “Cruella” - tak powstaje czarny charakter

[Recenzja] “Luca” - włoskie wakacje na jakie czekamy?

“Luca” to kolejna animacja spod szyldu Disney Pixar, jednak nie wyróżnia się fabułą czy sposobem animacji. Wszystko jest wykonane poprawnie ze szczęśliwym zakończeniem. Czy w ogóle warto zobaczyć ten film?

Dorośli mogą znaleźć coś dla siebie, chociaż zdecydowanie mniej niż przy filmach “Toy story” czy “Dawno temu w trawie”. Jednak jeśli nie masz pomysłu na spędzenie czasu z dzieckiem kino i film “Luca” będą idealną opcją na rozpoczęcie weekendu wakacyjnego. 

"Luca" film
fot. Materiał prasowy

Film opowiada historię trzynastoletniego potwora z głębin o imieniu Luca. Jest on typowym nastolatkiem - jest ciekawy świata, a co za tym idzie zaczyna się buntować i wbrew woli rodziców (chociaż za aprobatą babci) wychodzi na ląd. Nie dzieje się to jednak od razu. Luca, tak jak każdy inny nastolatek, potrzebuje partnera do rozrabiania. Akcja filmu rozpoczyna się, gdy Luca poznaje innego potwora - Alberto oraz Giulię, włoszkę, która spędza wakacje u swojego taty.

Nie bez powodu bohaterowie mają włoskie imiona. Cała fabuła kręci się wokół nadmorskiego miasteczka we Włoszech na przełomie lat 50. i 60. XX wieku. Typowe dla Włoch krajobrazy i, co najważniejsze - zwłaszcza dla rodziców - ponadczasowe, włoskie utwory oddające ducha tamtych czasów wplecione w film. To, co ważne dla młodszych to odkrywanie pozytywnych postaw wobec innych, obcych, którzy nie zawsze są tacy źli, jakby się mogło wydawać. Promowanie akceptacji, przyjaźni i wiary w siebie, to jedno z przesłań twórców filmu. 

Chociaż bohaterowie stworzeni są komputerowo, co nie zawsze wszystkim odpowiada, to czuć ducha sprzed dekad - zwłaszcza w strojach, scenografii i marzeniach bohaterów. Mimo upływu lat niewiele się zmienia w świecie - jedni nadal marzą o kultowej Vespie, a inni i o akceptacji i przyjaźni.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie