Powstanie pierwsza lalka Barbie w 100% z recyklingu

Mattel ogłosił swoją decyzję.
Powstanie pierwsza lalka Barbie w 100% z recyklingu
fot. instagram.com/barbie/
17.06.2021
Dominika Stanisławska

Mattel ogłosił, że powstanie nowa linia lalki Barbie Loves the Ocean, czyli pierwsza kolekcja plastikowych lalek z butelek odzyskanych z oceanu i poddanych recyklingowi.
Zobacz więcej: Lalka Barbie o rasizmie! Zobacz wideo, które poruszyło miliony!

Powstanie pierwsza lalka Barbie w 100% z recyklingu

Inicjatywa Mattel jest częścią projektu The Future of Pink is Green, którego celem jest osiągnięcie do 2030 roku 100% materiałów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, nadających się do recyklingu lub powstałych na bazie biologicznej do wszystkich produkowanych zabawek i ich opakowań. Jak mówią producenci “to wielkie wyzwanie, któremu należy stawić czoła z odwagą, ucząc dziewczęta i chłopców, że przyszłość może być zrównoważona.”

W nowej kolekcji znalazły się trzy lalki Barbie w wersji wakacyjnej nad oceanem, w kolorowych i kwiecistych sukienkach. Wyposażone we fluorescencyjne sandały i okulary przeciwsłoneczne, białe, niebieskie lub w kształcie serca trzy bohaterki, uśmiechają się do Matki Ziemi, świadome swojego śladu węglowego. Nie tylko lalki są wykonane w 90% z przetworzonego plastiku oceanicznego, ale także zabawki i akcesoria Beach Shack, które uzupełniają wygląd i ożywiają świat, w którym żyją Barbie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Barbie (@barbie)

Na kanale Barbie Vlogger YouTube pojawił się nowy film zatytułowany Barbie Shares How We All Protect the Planet. Trzy Barbie doradzają najmłodszym, jak szanować środowisko dzięki najprostszym codziennym czynnościom, takim jak jazda do szkoły na rowerze, używanie szklanych butelek z wodą, recykling i odłączanie urządzeń z gniazdka, gdy nie są używane. To, że następne pokolenie miłośników Barbie również zwraca uwagę na zrównoważony rozwój, jest tym, na co i my liczymy w przyszłości.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie