Opiekunki, które inspirują! Powstał wyjątkowy Projekt NIANIA

Jak być nianią, którą pokocha dziecko?
Opiekunki, które inspirują! Powstał wyjątkowy Projekt NIANIA
fot. istock.com
08.06.2021
Katarzyna Lemanowicz

Jak spełnić coraz większe oczekiwania rodziców? I jak przede wszystkim czerpać satysfakcję z pracy opiekunki? Na te wszystkie pytania odpowie „Projekt NIANIA” i skupiający się wokół niego wyjątkowi i doświadczeni eksperci.

Projekt NIANIA - poznaj szczegóły

Od kilku tygodni Projekt NIANIA zaczyna gromadzić wokół siebie tych, dla których dzieci są największą wartością – rodziców i opiekunów. To właśnie z myślą o tych najmłodszych zrodził się pomysł na agencję profesjonalnych niań i cały pakiet edukacyjny skierowany do kobiet, chcących zostać mistrzyniami w swojej dziedzinie.  – Sama od lat zajmuję się opieką nad dziećmi. Poza tym, że prowadzę swoją agencję PR, pracuję też jako niania. I jest to dla mnie zarówno niezwykłe zobowiązanie, jak i frajda! Kiedy moja mała podopieczna stwierdziła któregoś dnia, że jestem nianią na medal i powinnam uczyć inne nianie, co robić, by dziecko się uśmiechało, wzięłam to za przepustkę do nowego przedsięwzięcia – mówi Ewelina Świstak, szefowa Projektu i dodaje: - Zależy mi, by rozwijać tę inicjatywę i tworzyć grono sprawdzonych, doświadczonych opiekunek, które przejdą odpowiedni cykl szkoleń i staną się nianiami, które inspirują!

Projekt NIANIA

fot. istock.com

Do „Projektu NIANIA” zaproszono ekspertów z zakresu psychologii (Marlena Bronhard-Puchała, autorka Psychologove.pl), pedagogiki zabawy i logopedii (Beata Hermaszewska, właścicielka Centrum Wspierania Rozwoju) i pierwszej pomocy (Adrian Zadorecki, właściciel KursySOS.pl). Dzięki temu opiekunki otrzymują wszechstronną wiedzę na temat budowania relacji z dzieckiem, dbania o jego emocje, organizowania wolnego czasu, rozwijania kreatywności.

Projekt NIANIA - gdzie funkcjonuje?

Projekt na początek działa lokalnie (w kilku miastach Małopolski – Brzesko, Bochnia, Tarnów), ale w perspektywie ma docierać do coraz większej ilości odbiorców. Nie tylko rodziców i dzieci, ale także kobiet, które chcą zostać profesjonalnymi nianiami. - Zależy nam, by odczarować częsty wizerunek „nudnej”, niezaangażowanej opiekunki i zacząć edukować, wspierać, motywować do bycia nianią doskonałą – mówi szefowa Projektu.

W niedalekiej przyszłości planowane są ogólnopolskie inicjatywy (szkolenia, konferencje), które zbudują społeczność dorosłych dbających o dobro dzieci – ich kreatywny rozwój, emocje i bezpieczeństwo.

SuperMamy.pl objęły patronat nad projektem NIANIA!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie