Lego prezentuje pierwszy zestaw LGBTQ

Celem jest podkreślenie, że wszyscy jesteśmy wspaniali.
Lego prezentuje pierwszy zestaw LGBTQ
fot. istock.com
21.05.2021
Dominika Stanisławska

Fani Lego mogą budować zamki, dżungle i całe miasta z dostępnych zestawów klocków. Od czerwca firma wprowadza na rynek zupełnie nowy produkt - pierwszy w historii zestaw o tematyce LGBTQ, zatytułowany „Wszyscy są niesamowici”.
Zobacz więcej: Ikea przekazuje dochód ze sprzedaży limitowanej, wielokolorowej edycji torby STORSTOMMA na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży!

LEGO prezentuje pierwszy zestaw LGBTQ

Zestaw “Wszyscy są niesamowici” składa się z 346 elementów. Zawiera aż 11 figurek, z których każda ma przypisany kolor tęczy. Lego ogłosiło w czwartek, że zestaw został zainspirowany klasyczną tęczową flagą - symbolem solidarności ze społecznością LGBTQ. Nowy produkt trafi do sprzedaży na początku czerwca z okazji miesiąca dumy .

- Chciałem stworzyć model, który symbolizuje inkluzywność i celebruje każdego, bez względu na to, jak się identyfikują i kogo kochają - powiedział projektant planu, Matthew Ashton w czwartkowym oświadczeniu.

Firma ma klientów w każdym wieku, ale jej zestawy są ulubionymi zabawkami dziecięcymi w wielu domach.

- Posiadanie zabawek zawierających osoby LGBT tworzy dla rodzin przestrzeń, w której dzieci LGBT wiedzą, że są kochane i akceptowane - powiedział CNN Joe Nellist z brytyjskiej Fundacji LGBT.

Nellist dodał: „Dorastanie w świecie, w którym często mówi się, że jest z tobą coś „nie tak”, może doprowadzić do głębokiego wstydu - jak wiemy, może mieć to długotrwały wpływ zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez CNN (@cnn)

Firma miała pracowity rok. Sprzedaż wzrosła latem 2020 roku. Więcej osób zaczęło spędzać czas w domu z powodu pandemii i szukało zabawek. W rezultacie zysk Lego wzrósł o 11% do 622 milionów dolarów.

Zestaw „Wszyscy są wspaniali” pojawi się, gdy szeroko pojęty przemysł zabawkarski podejmuje kroki, aby kultowe produkty dla dzieci stały się bardziej inkluzywne.

W 2020 roku Mattel, firma zajmująca się lalkami Barbie, zaprezentowała gamę lalek, która obejmowała lalkę bez włosów i jedną z bielactwem skórnym. Mattel wyprodukował także w 2019 roku osobną linię lalek o nazwie „Creatable World”, w której znalazły się zabawki uwzględniające płeć.

źródło: CNN

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie