Robert Lewandowski apeluje: „Wiele dzieci na świecie potrzebuje naszej pomocy”

Piłkarz zachęca do udziału w akcji „Prezenty bez Pudła”
Robert Lewandowski apeluje: „Wiele dzieci na świecie potrzebuje naszej pomocy”
fot. instagram.com/_rl9/
17.05.2021
Dominika Stanisławska

Pasta terapeutyczna, szkoła w pudełku czy maski tlenowe dla noworodków – to przykłady produktów humanitarnych, które w ramach programu UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła” można podarować potrzebującym dzieciom na całym świecie. W tym roku mija 10 lat od inauguracji akcji w Polsce. Inicjatywę swoim wizerunkiem postanowił wesprzeć właśnie Robert Lewandowski, wieloletni Ambasador Dobrej Woli UNICEF.
Zobacz więcej: Wspieraj dzieci z domów dziecka i dołącz do akcji „Ubrania od Serca”

„Prezenty bez Pudła” najlepiej prezentują się w użyciu!

„Prezenty bez Pudła” to program UNICEF Polska, w ramach którego do mieszańców obszarów dotkniętych ubóstwem, konfliktami zbrojnymi czy klęskami żywiołowymi trafiają niezbędne produkty humanitarne. Wszystko to za sprawą darczyńców, którzy poprzez swoje wpłaty, zobowiązują organizację do dostarczenia wybranych przez siebie artykułów najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Polacy wspierają akcję już od 10 lat. Przez ten czas, dzięki naszemu zaangażowaniu, UNICEF dostarczył najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie produkty o wartości ponad 4 mln złotych, ratując tysiące istnień. Tegoroczna kampania promująca projekt odbywa się pod hasłem „Prezenty bez Pudła najlepiej prezentują się w użyciu!”. Swoim wizerunkiem pro bono popularyzuje ją Ambasador Dobrej Woli UNICEF, Robert Lewandowski. Większość produktów humanitarnych, które trafiły i wciąż trafiają do mieszkańców najuboższych państw, dystrybuowana jest z magazynu UNICEF w Kopenhadze. Funkcjonowania duńskiego obiektu osobiście doglądali nasi rodzimi artyści - Majka Jeżowska i Łukasz Nowicki. W magazynie przechowywane są m.in.: tabletki do uzdatniania wody, apteczki pierwszej pomocy czy zestawy edukacyjne. Część produktów UNICEF kupuje w krajach, do których mają być dostarczone, aby ograniczyć koszty transportu i dać pracę lokalnej społeczności.
Robert Lewandowski

Jak można pomóc, czyli o mechanizmie akcji „Prezenty bez Pudła”

Proces wsparcia projektu „Prezenty bez Pudła” jest niezwykle prosty. Każdy darczyńca może osobiście wybrać konkretny produkt, który chce podarować. Odbywa się to za pośrednictwem strony www.prezentybezpudla.pl, gdzie na bieżąco aktualizowana jest lista najbardziej potrzebnych artykułów. Obecnie najczęściej ofiarowywane są: pojemniki na wodę, apteczki pierwszej pomocy, produkty dedykowane walce z niedożywieniem czy pakiety szkolne. Należy podkreślić fakt, że tak naprawdę każdy wybór jest trafiony i stanowi namacalną rzeczową pomoc. Beneficjenci otrzymują produkty wedle aktualnego zapotrzebowania. Na przykład cierpiącym na niedożywienie dzieciom przekazywana jest specjalistyczna żywność terapeutyczna. Taki zestaw składa się z mleka terapeutycznego i wysokokalorycznej pasty, powstającej na bazie orzeszków ziemnych. Już 3 opakowania dziennie wystarczą, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało na wadze kilogram. Z kolei dzieci w wieku szkolnym wyposażane są w tornistry i przybory do nauki, dzięki którym mogą kontynuować edukację nawet w najtrudniejszych warunkach. Bezpośrednio do najuboższych trafiają też leki, moskitiery oraz ubrania, zaś do miejscowych ośrodków zdrowia szczepionki przeciw chorobom zakaźnym, zestawy ochronne, apteczki, łóżka porodowe czy maski tlenowe dla niemowląt.
Zobacz więcej: Kolejna edycja #beeYOPE – akcja, w której YOPE już od czterech lat wspiera dzikie pszczoły

Polskie gwiazdy w trosce o zdrowie i godne życie najmłodszych

Jednym z ośmiu Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF jest Robert Lewandowski. Nominację do tytułu otrzymał w 2014 roku. Od tego czasu promuje i uczestniczy w inicjatywach organizacji, nie otrzymując za to żadnego wynagrodzenia. Jego pomoc jest nieoceniona. Dotychczas razem z UNICEF Polska odwiedził m.in.: syryjski obóz dla uchodźców w Jordanii, użyczył głosu chłopcu, który stał się ofiarą wojny w Syrii czy brał aktywny udział w akcji prowadzonej po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Aktualnie sportowiec został twarzą tegorocznej odsłony kampanii „Prezenty bez Pudła” i motywuje rodaków do aktywnego wsparcia dzieci.

- Wielu najmłodszych na świecie potrzebuje naszej pomocy. Takim dzieciom pomoc niesie UNICEF. Zdecydowałem się wesprzeć program UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”, bo wierzę, że razem możemy poruszyć serca Polaków oraz nieść pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie - mówi Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Przypomnijmy, że pro bono działania organizacji wspierają także inne polskie gwiazdy. M.in.: Majka Jeżowska, Małgorzata Foremniak, Magdalena Różczka, Agnieszka Radwańska, Artur Żmijewski, Robert Korzeniowski i Łukasz Nowicki. Podobnie jak Robert Lewandowski, każdy z nich bezinteresownie poświęca czas i wykorzystuje sławę, aby popularyzować misję UNICEF.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie