Kolejna edycja #beeYOPE – akcja, w której YOPE już od czterech lat wspiera dzikie pszczoły

Każdy może dołączyć do #beeYOPE i razem z nami pomagać pszczołom. Wspólnie wysiejemy nawet 10 tysięcy m2 łąk, ale to nie wszystko!
W tym roku po raz pierwszy YOPE zaprasza do wspólnych aktywności nauczycieli i najmłodszych uczniów szkół podstawowych. We współpracy z Fundacją Łąka przygotowano dla nich specjalne pakiety edukacyjne. A wszystko po to, aby dzieci poznały świat dzikich pszczół i polnych kwiatów i rozumiały, dlaczego pszczoły są ważne, a ludzie muszą im pomagać, np. siejąc łąki kwietne.
Stworzyliśmy 300 specjalnie opracowanych pakietów edukacyjnych. Ich zawartość to nasiona na 25m2 szkolnej łąki, zeszyt ćwiczeń pełen zadań i zabaw, gadżety dla dzieci oraz materiały dydaktyczne dla nauczyciela – gotowy materiał na pełne wrażeń lekcje o dzikich pszczołach, kwiatach i łące. Jeśli chcesz zgłosić swoją klasę, napisz do nas na [email protected]
Dzikie pszczoły potrzebują naszej pomocy, bo w miastach mają mało przestrzeni do życia, a ich praca jest dla nas bezcenna. #beeYOPE to realne działania, którym od początku przyświeca cel ochrony miejskich pszczół, a także dbałość o ich środowisko naturalne.
W 2018 roku, dzięki sprzedaży serii kosmetyków Kwiat Lipy, wysianych zostało tysiąc metrów kwadratowych kwietnych łąk dla pszczół – mogło z nich skorzystać nawet 15 milionów owadów!
Rok później z rozdawanych bezpłatnie nasion roślin miododajnych powstało 10 000 łączek dla 75 milionów zapylaczy, a pierwsze urodziny Butiku YOPE przy ul. Mokotowskiej stały się doskonałą okazją do licytacji dzieł sztuki, z której całkowity dochód został przekazany na rzecz Fundacji Łąka.
Dzięki akcji #beeYOPE w 2020r. w trzech miastach w Polsce w Warszawie, Białymstoku i Wrocławiu stanęły w pełni samowystarczalne hotele dla owadów. W ten sposób dom znalazło ponad 470 gatunków zapylaczy żyjących w tych aglomeracjach.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Działa od 2014 roku. Tworzą ją pasjonaci, których celem jest ochrona różnorodności biologicznej w miastach. Jak? Poprzez wprowadzanie do przestrzeni miejskich łąk kwietnych. Dlaczego? Bo łąki to ogromna korzyść dla ludzi, dla owadów i dla środowiska. Fundacja jako pierwsza zakładała miejskie łąki kwietne na dużą skalę, współpracując z m.in. Warszawą, Krakowem, Wrocławiem i Białymstokiem. Prowadzi eksperckie doradztwo związane z zakładaniem łąk, edukację przyrodniczą dzieci i dorosłych, działania z zakresu społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i badania nad ekosystemowymi właściwościami łąk kwietnych.