10-letnia Tosia z Cieszyna nagrała piosenkę pod okiem Piotra Rubika

Antonina Kraszewska, utalentowana wokalnie 10-latka z Cieszyna, nagrała piosenkę z asystą znanego muzyka i dyrygenta Piotra Rubika.
10-letnia Tosia z Cieszyna nagrała piosenkę pod okiem Piotra Rubika
Piotr Rubik i Antonia Kraszewska
14.04.2021

W ramach Nagrody Głównej w konkursie zorganizowanym przez internetową szkołę języka angielskiego dla dzieci Novakid, młoda piosenkarka spotkała się z kompozytorem i z jego wsparciem nagrała anglojęzyczny utwór w profesjonalnym studiu!

10-letnia Tosia z Cieszyna nagrała piosenkę pod okiem Piotra Rubika

W konkursie wokalnym "Novakid’s MusicKid", który odbył się na przełomie stycznia i lutego, organizatorzy zachęcali wszystkie uzdolnione dzieci do dzielenia się swoją muzyczną pasją. Wystarczyło wysłać filmik z samodzielnym wykonaniem anglojęzycznej piosenki, który następnie podlegał fachowej ocenie. Kompozytor Piotr Rubik, uznany i od wielu lat odnoszący sukcesy, tym razem jako juror konkursu zachęcał dzieci do rozwijania wokalnych talentów. Wśród wybranych przez artystę finalistów odbyło się głosowanie publiczności, które wyłoniło laureatkę Nagrody Głównej. 10-letnia Antonina Kraszewska z Cieszyna skorzystała z wiedzy i doświadczenia lubianego muzyka, nagrywając w profesjonalnym studiu muzycznym piosenkę autorstwa Birdy pod tytułem "People Help The People".

Piotr Rubik i Antonia Kraszewska

Bardzo się cieszymy, że w konkursie wzięło udział kilkaset zdolnych dzieci. Wierzymy, że prawdziwa pasja to najlepsza droga rozwoju, nie tylko najmłodszych. Twórcze zainteresowania uczą wytrwałości, poszerzają horyzonty i budują pewność siebie – mówi Max Azarov, założyciel szkoły Novakid. Laureatka, Tosia Kraszewska, to utalentowana uczennica Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Na swoim koncie ma już kilka wygranych konkursów wokalnych. Została doceniona podczas Międzynarodowego Festiwalu Digi Talenty, Ogólnopolskiego Festiwalu w Sędziszowie, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Legni”, a także Międzynarodowego Festiwalu „Skowroneczek”. Młoda piosenkarka występuje również w Operze Śląskiej w Bytomiu i Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Utworu “People Help The People” w wykonaniu zdolnej Tosi można posłuchać poniżej:

Nagrody w konkursie ufundowali: Hop Design, Grupa Wydawnicza Publicat S.A., sklep Lovely Home, Brześć, Pytaki, Sylveco, sklep Juhasek.

Patronami medialnymi konkursu byli: MamaDu.pl, Magazyn Dzieci, Supermamy.pl.

 

Novakid to internetowa platforma edukacyjna ESL (English as a Second Language – angielski jako drugi język), oferująca dzieciom w wieku 4-12 lat indywidualne lekcje z certyfikowanymi native speakerami. Szkoła Novakid jest zarejestrowana w USA i posiada uczniów na całym świecie. Podstawą edukacji na platformie jest komunikacja i metoda pełnego fizycznego reagowania (tzw. total physical response), polegająca na użyciu gestów i mimiki i odpowiadająca tym samym przyswajaniu języka ojczystego. Proces edukacji jest prowadzony w formie zabawy i wzbogacają go takie rozwiązania, jak: wirtualna rzeczywistość, interakcja i grywalizacja, by jak najbardziej uatrakcyjnić najmłodszym naukę języka. Mali uczniowie mają do dyspozycji ponad 150 anglojęzycznych nauczycieli z całego świata.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie