W 8. miesiącu ciąży zdobyła złoty medal w zawodach Taekwondo

Aminat Idrees jest w nigeryjskiej drużynie.
W 8. miesiącu ciąży zdobyła złoty medal w zawodach Taekwondo
fot. CNN
12.04.2021
Dominika Stanisławska

Z tego artykułu dowiesz się m.in.

  • kim jest Aminat Idrees;
  • co mówią orgnizatorzy o sukcesie Aminat Idrees.

W 8. miesiącu ciąży Aminat Idrees zdobyła złoty medal w zawodach Taekwondo. Mimo sukcesu zawodniczka spotkała się z krytyką.
Zobacz więcej: 
Maren Morris wypowiedziała się na temat presji wywieranej na matki

Aminat Idrees zdobyła złoty medal będąc w 8. miesiącu ciąży

Aminat Idrees ma 26 lat i kilka sportowych sukcesów na koncie. Nigeryjska zawodniczka od kilku lat aktywnie bierze udział w turniejach sportowych, na których osiąga znaczące sukcesy. Podczas National Sports Festival Aminat zdobyła złoty medal w kategorii Mixed Poomsae w Taekwondo. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że kobieta jest w 8. miesiącu ciąży. Organizatorzy określili jej zwycięstwo, jako “inspirujące”. 

Aminat Idrees w komentarzu udzielonym stacji CNN powiedziała, że czuje się bardzo podekscytowana swoim sukcesem. 

- To dla mnie wielkie wyróżnienie. Po prostu postanowiłam spróbować po kilku treningach… To naprawdę świetne uczucie. Zanim zaszłam w ciążę, zawsze lubiłam trenować, więc ciąża nie mogła wyglądać inaczej. - powiedziała Idrees.

Mimo sukcesu nie wszyscy podzielali zapał i entuzjazm Aminat. Można się spotkać z komentarzami, które krytykują udział w zawodach sportowych w tak zaawansowanej ciąży. 

- W ten sposób prosi się o problemy i stresuje personel położniczy z powodu wypadków, którym można zapobiec. - pisze jeden z użytkowników.

Sama zainteresowana powiedziała, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele jest rodzajów Taekwondo. 

- Wiele osób nie rozumie, o co właściwie chodzi w Taekwondo. Czuję, że jest to okazja, aby o tym powiedzieć. Taekwondo ma dwie gałęzie: sport walki i Poomsae - która jest formą ćwiczeń ... po prostu pokazując techniki ułożenia rąk i nóg w Taekwondo. Brałem udział w zawodach Poomsae - powiedziała Aminat CNN.
Zobacz więcej: 
Fanki do Ewy Chodakowskiej: “Zamiast dzieci kupiłaś sobie psa? Kiedyś pożałujesz.”

W oświadczeniu przesłanym w środę po południu do CNN przewodniczący komitetu organizacyjnego tegorocznego Narodowego Festiwalu Sportu, Philip Shaibu, powiedział, że Idrees może uczestniczyć w zawodach po przejściu badań lekarskich.

- Aminat Idrees (przyp.red.) została przebadana i dopuszczona do udziału w zawodach (przyp.red.). Trenowała także przez miesiące poprzedzające udział w turnieju. - powiedział Shaibu.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.04.2021 10:35
Wygrała, bo każdy bał się oskarżeń o dzieciobójstwo, gdyby jej za mocno przyłożono.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie