Elton John wytyka obłudę Kościołowi Katolickiemu

Kompozytor odniósł się do poniedziałkowego oświadczenia.
Elton John wytyka obłudę Kościołowi Katolickiemu
fot. instagram.com/eltonjohn/
16.03.2021
Dominika Stanisławska

Elton John to znany od lat kompozytor, piosenkarz i autor tekstów. Wiadomo, że pozostaje w związku jednopłciowym z Davidem Furnishem, który jest producent i reżyserem filmowym.
Zobacz więcej: 
Wywiad Meghan Markle i księcia Harrego. Czego dowiedzieliśmy się książęcej parze?

Elton John odniósł się do oświadczenia Watykanu

Kongregacja Nauki i Wiary odniosła się do związków jednopłciowych, których nie można błogosławić. Mimo to, nadal podtrzymywanie jest stanowisko, że osoby homoseksualne należy traktować z godnością i szacunkiem. Jak można przeczytać w oświadczeniu związek kobiety i mężczyzny jest “częścią planu Boga”. Związki jednopłciowe nie są jego częścią, więc zgodnie z nauczaniem chrześcijańskim nie udzieli się ślubu dwóm kobietom lub dwóm mężczyznom. 

Do tego stanowiska odniósł się Elton John, który pozostaje w formalnym związku z Davidem Furnishem. Muzyk poruszył temat “Rocketmana” - filmu na temat życia Eltona Johna. 

- Jak to jest, że Watykan odmawia błogosławieństwa związkom jednopłciowym, 'bo to grzech', ale z radością czerpie zyski z milionów zainwestowanych w 'Rocketmana' - film, który celebruje moje szczęście odnalezione w małżeństwie z Davidem?

Do opisu dołączone są zdjęcia. Jedne obrazują stanowisko Watykanu, a drugie pochodzą z 2019 roku. Można przeczytać, że Kościół Katolicki miał swój udział w powstanie filmu “Rocketman”. Pierwsze wzmianki na temat wkładu finansowego Watykanu można było przeczytać w czołowym włoskim dzienniku “Corriere Della Sera”. Jak pisała gazeta, Watykan przeznaczył 4 miliony euro nie tylko na film o Eltonie Johnie, ale także na “Men in black: International”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Elton John (@eltonjohn)

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie