Sephora premiuje użytkowników recyklingu!

Sephora dołącza do grona partnerów EcoTech System – ogólnopolskiego operatora motywacyjnego systemu gospodarki odpadami.
Sephora premiuje użytkowników recyklingu!
16.03.2021
Katarzyna Lemanowicz
Użytkownicy stworzonej przez EcoTech System aplikacji Eco Portfel, mogą wymieniać zebrane za oddane opakowania punkty, na ofertę specjalną przygotowaną przez Sephora Collection w perfumerii internetowej Sephora.

Sephora i ekoedukacja

Działanie na rzecz ekoedukacji i wzmacnianie postaw konsumenckich w obszarze dbałości o środowisko są wpisane w rozwój i strategię Sephora oraz jej marki własnej Sephora Collection. Od października ubiegłego roku klienci perfumerii Sephora mogą korzystać z zaawansowanego programu recyklingu opakowań po kosmetykach i zostawiać puste opakowania w perfumeriach, wrzucając je do dedykowanych, zielonych pojemników.

Mamy świadomość, że jesteśmy na początku naszej drogi, a zmiana zachowań i przyzwyczajeń wymaga czasu. Dlatego staramy się zachęcać systematycznie naszych klientów do aktywnego korzystania z programu recyklingu m.in. poprzez oferty specjalne w naszych perfumeriach. Dołączając do grona partnerów EcoTech System, chcemy wspierać i premiować odpowiedzialnych konsumentów, którzy oddają opakowania do recyklingu, również poza naszymi perfumeriami – mówi Sergiusz Osmański, Dyrektor Artystyczny i PR Sephora Polska.

Sephora i ekoedukacja

EcoTech System - na czym polega?

Motywacyjny System Gospodarowania Odpadami EcoTech System, to innowacyjny sposób segregacji odpadów opakowaniowych przy użyciu nowych technologii z wykorzystaniem recyklomatów i Aplikacji mobilnej ECO Portfel. Recyklomaty EcoTech System obecne są już w 9 miastach w Polsce m.in. w Warszawie, Krakowie, Sopocie, ale też w mniejszych miejscowościach jak Busko Zdrój czy Słubice. Z aplikacji Eco Portfel korzysta już blisko 25 000 osób w całej Polsce.

Recyklomaty są bardzo atrakcyjnym i skutecznym narzędziem promowania idei recyklingu i przypominania, że warto segregować odpady i dbać o nasze środowisko. Cieszymy się, że Sephora dołączyła do grona naszych Partnerów, a nasi Użytkownicy zyskali atrakcyjne oferty w aplikacji mobilnej "ECO Portfel" i na sephora.pl. Chcemy motywować i nagradzać mieszkańców za segregację, zachęcać do aktywnego zaangażowania się w działania na rzecz planety - mówi Konrad Romek- Prezes Zarządu EcoTech System.

Zobacz więcej: [Super NEW] Minipaleta cieni do powiek i peeling do twarzy - nowości w Sephora

Aby skorzystać z rozwiązania wystarczy pobrać mobilną aplikację "ECO Portfel" na smartfon i korzystać z recyklomatu, który automatycznie sortuje odpady opakowaniowe, a system rejestruje wszystkie transakcje oraz nagradza użytkownika za segregację przypisując do jego konta odpowiednią ilość ECO-punktów, które można wymienić na benefity takie jak: nagrody, zniżki i rabaty u Partnerów projektu. Inicjatywa jest skierowana do wszystkich wrażliwych na ekologię i zainteresowanych efektywnym i prospołecznym sposobem segregowania odpadów.
Segregujesz - zyskujesz
 
Więcej o projekcie i EcoTech System na:
https://www.segregujeszzyskujesz.pl
https://www.ecotechsystem.eu/

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie