Piekło kobiet w Polsce. Opublikowano wyrok TK

Polacy wyjdą masowo na ulice?
Piekło kobiet w Polsce. Opublikowano wyrok TK
fot. instagram.com/strajk_kobiet/
28.01.2021
Dominika Stanisławska

Po trzech miesiącach od wydania wyroku ws. prawa aborcyjnego, „Trybunał Konstytucyjny” pod przewodnictwem magister Julii Przyłębskiej opublikował wyrok. Dla kobiet w całej Polsce był to wyjątkowo smutny dzień. Czy kolejny raz Polacy wyjdą na ulicę, aby bronić swoich podstawowych praw?
Zobacz więcej: „Co sądzę o finansowaniu aborcji przez państwo?”

Opublikowano wyrok „Trybunały Konstytucyjnego” pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej

W środę po publikacji wyroku ws. prawa aborcyjnego doszło do protestów w całym kraju. Jak mówi Komenda Stołeczna Policji „było widać osoby, które chciały protestować, a nie walczyć z policją”. Wyrok powinien był zostać opublikowany 2 listopada 2020 roku, jednak Jarosław Kaczyński podjął inną decyzję ze względu na masowe strajki w całym kraju, których się przestraszył.

22 października 2020 „Trybunał Konstytucyjny” uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieuleczalnego płodu jest w Polsce nielegalna. Oznacza to, że nie będzie można dokonać aborcji w przypadku płodu ze stwierdzonym Zespołem Downa, ze źle rozwiniętymi narządami i innymi wadami.
Zobacz więcej: Wyrok ws. aborcji ze względu na wady płodu

Zakaz aborcji nie oznacza, że będzie ich mniej. Oznacza, że będzie mniej bezpiecznych aborcji. Działa natomiast Aborcyjny Dream Team. Kobiety, które w Polsce dowiedzą się o ciężkich wadach płodu będą mogły wyjechać na Słowację lub do Czech, aby tam dokonać aborcji. W tych krajach w bezpiecznych warunkach aborcja jest legalna do 12. tygodnia ciąży. Na oficjalnej stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet nie ma jeszcze informacji na temat podobnego protestu, który odbył się 30 października 2020 roku w Warszawie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aborcyjny Dream Team (@aborcyjnydream)

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie