Popierasz Strajk Kobiet? Nie przystąpisz do bierzmowania!

Ksiądz każe podpisywać młodym ludziom „lojalki”!
Popierasz Strajk Kobiet? Nie przystąpisz do bierzmowania!
fot. istock.com
26.01.2021
Dominika Stanisławska

Szokujące i oburzające zachowanie księdza z małopolskiej miejscowości Ropicy Polskiej doprowadziło do interwencji rodziców. Ksiądz wymyślił „lojalkę”, w której osoby, które chcą przystąpić do bierzmowania muszą podpisać, iż nie uczestniczyły w Strajku Kobiet i nie popierają jego postulatów.
Zobacz więcej: Nastolatka zmarła po kościelnej imprezie

Szokująca „lojalka” księdza

„Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. "strajku kobiet": postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia. Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu ....
Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO". – tak brzmi pełna treść „dokumentu”, który ksiądz nakazał podpisać.
Zobacz więcej: Horror 3-latka. Amputowali mu obie nogi!

Całą sprawę ujawnił portal www.gorlice24.pl. Jak się okazuje nie chodzi tylko o mentalne popieranie postulatów i udział w Strajku Kobiet. Chodzi także o treści na portalach społecznościowych, które udostępniają młodzi ludzie.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Barbara (Ocena: 5) 29.01.2021 08:49
Nie widzę w tym nic szokujacego Bierzowanie to deklaracja dojrzalosci chrzescijanskiej, wiec osoba do niego przystepujaca powinna zgadzać soe z naukami kosciola. Przykazania mówią stanowczo Nie zabijaj! Popierajac strajk kobiet popieramy prawo do m. In. Zabijania.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie