10-latka zmarła z powodu TikToka. Seriwis zablokował dostęp w kraju

Wszystko przez wyzwanie wśród użytkowników.
10-latka zmarła z powodu TikToka. Seriwis zablokował dostęp w kraju
fot. istock.com
25.01.2021
Dominika Stanisławska

10-letnia dziewczynka z Palermo zmarła z powodu wyzwania na TikToku. Serwis zablokował dostęp dla użytkowników, których wieku nie da się zidentyfikować. Według regulaminu, z Tiktoka mogą korzystać osoby od 13. roku życia.
Zobacz więcej: Samotny mężczyzna zaadoptował dziewczynkę z zespołem Downa

10-latka zmarła z powodu wyzwania na TikToku

10-letnia dziewczynka zmarła po tym, jak wzięła udział w „Blackout challenge”. Wyzwanie polegało na podduszeniu się aż do utraty świadomości. Dziewczynka do wyzwania użyła paska, na którym się powiesiła. Ciało 10-latki znalazła jej 5-letnia siostra.

- TikTok był jej światem, tak samo Youtube. Tak spędzała czas - powiedział Angelo Sicomero, ojciec zmarłej dziewczynki.
Regulamin TikTok jasno określa, kto może korzystać z serwisu. Są to osoby od 13 roku życia.
fot. istock.com

Regulamin TikTok jasno określa, kto może korzystać z serwisu. Są to osoby od 13 roku życia. Włoski oddział zdecydował się zablokować dostęp do kont aż do 15 lutego, wszystkim użytkownikom, których wieku nie da się zweryfikować. Włoski urząd ochrony danych dał w ten sposób czas serwisowi, aby wprowadził skuteczne mechanizmy, które pozwolą na przestrzeganie zasad regulaminu.

- Włoski Urząd Ochrony Danych (GPDP) nakazał Tik Tok natychmiastowe zablokowanie korzystania z danych użytkowników,  których wiek użytkownika nie został ustalony z całą pewnością - napisano w oświadczeniu.
Zobacz więcej: IKEA ruszyła na ratunek stacjom pogotowia

TikTok po tragedii zmieniał ustawienia korzystania z serwisu. Osoby między 13. a 15 rokiem życia wszystkie ustawienia będą mieć prywatne, chyba że użytkownik zatwierdzi dodanie do znajomych innych użytkowników. Inni użytkownicy nie będą mogli komentować filmów osobom poniżej 15 roku życia. Zostanie także wyłączone domyślne sugerowanie kont nieletnich.

źródło: Wirtualne Media

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie