6 filmów, które trzeba zobaczyć w 2021 roku

Propozycje są bardzo ciekawe.
6 filmów, które trzeba zobaczyć w 2021 roku
fot. istock.com
14.01.2021
Dominika Stanisławska

Kina nadal pozostają zamknięte, ale taka sytuacja nie potrwa wiecznie, a nawet jeśli… to są platformy, na których można obejrzeć propozycje, które przygotowali artyści. Jest ich całkiem sporo i poruszają różne tematy społeczne. Oto lista 6 filmów, które trzeba zobaczyć w 2021 roku.
Zobacz więcej: Oglądanie na nowo ulubionych seriali ma na nas dobry wpływ?

Film, które trzeba zobaczyć w 2021 roku

#1 Nomadland

Oparty na faktach dramat Chloé Zhao. Film opowiada historię kobiety, która po utracie pracy postanawia opuścić małe miasteczko, w którym mieszka. Sprzedaje wszystko co ma, kupuje auto i wyrusza w podróż dookoła kraju. Dzięki podróży poznaje styl życia nomadów, rozwija umiejętności przetrwania i na nowo definiuje swój stosunek do świata.
koczowniczy
fot. Nomadland

#2 Ojciec

Film nie ma jeszcze daty polskiej premiery, ale już dziś wiadomo, że jest dziełem, które koniecznie trzeba zobaczyć. W rolach głównych zobaczymy dawno niewidzianego Anthony’ego Hopkinsa znanego z „Milczenia Owiec”, „Joe Black” czy „Thor” oraz Olivię Colman znaną z „Zabójstwa w Orient Expressie” i „Faworyty”, za którą otrzymała Oscara. Najnowszy film również jest typowany do Oscara. Fabuła skupia się na demencji, której doświadcza ojciec, a córka wprowadza się do niego, aby się nim opiekować.
ojciec
fot. Ojciec

#3 Coming 2 America

Kontynuacja komedii z 1988 roku pt. „Książę w Nowym Jorku”. Akeem wraca do Nowego Jorku po tym, jak okazało się, że ma syna. Rok 2021 będzie pełen sequeli i przeróbek klasycznych filmów sprzed 30 lat, a to jeden z nich.
nadchodzi 2 ameryka
fot. istock.com

#4 Nie czas umierać

Kolejna odsłona przygód agenta 007 James Bonda oraz piąta i ostatnia, w której główną rolę gra Daniel Craig. Polska premiera zaplanowana jest na 2 kwietnia. James Bond po 5 latach na prośbę swojego kolegi, wraca z emerytury. Zadanie jest proste – odnaleźć porwanego naukowca. Sprawa nie jest jednak łatwa, bo trop prowadzi do niebezpiecznego przestępcy.
nie ma czasu na śmierć
fot. Nie czas umierać

#5 Ciche miejsce 2

Horror Johna Krasinskiego, który pierwszą część wyreżyserował w 2018 roku. Co się dzieje, gdy dźwięk może cię zabić? Bohaterowie znów będą się zastanawiać jak przeżyć, ale zabójcze istoty to nie jedyne zagrożenie. W roli głównej znów zobaczymy Emily Blunt.
Zobacz więcej: Disney szykuje kolejny remake. Tym razem na warsztat wziął „Małą syrenkę”ciche miejsce część 2
fot. Ciche miejsce 2

#6 West Side Story

Najnowszy remake filmu z 1961 roku pod tym samym tytułem, który był szeroko komentowany w swoich czasach. Współczesna historia oparta na dramacie "Romeo i Julia", ale głównymi bohaterami są Tony i Maria z dwóch zwaśnionych gangów. Czy reżyser Steven Spielberg poradził sobie z klasykiem, który nadal jest bardzo popularny w każdym pokoleniu? Okaże się 10 grudnia 2021 roku.
historia od strony zachodniej
fot. West Side Story

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie