Powstanie kolejny film o lalce Barbie. Będzie społeczna dyskusja?

To pierwszy film fabularny o lalce Barbie.
Powstanie kolejny film o lalce Barbie. Będzie społeczna dyskusja?
fot. instagram.com/margotrobbie/
08.01.2021
Dominika Stanisławska

Powstanie film fabularny o lalce Barbie. Będzie to pierwsza wersja przygód kochanej przez miliony ikony konsumpcjonizmu. Film będzie wyreżyserowany przez Gretę Gerwing, a główną rolę zagra Margot Robbie.
Zobacz więcej: Disney szykuje kolejny remake. Tym razem na warsztat wziął „Małą syrenkę”

Powstanie film o lalce Barbie

Margot Robbie zagra lalkę Barbie w najnowszym dziele reżyserowanym przez Gretę Gerwing, która znana jest z poruszania tematyki kobiecej. Duży rozgłos przyniosły jej filmy „Małe kobietki” i „Lady bird”. Film będzie produkowany przez dom LuckyChap.

- Cokolwiek sobie wyobrażacie – to nie to. Ludziom wydawało się, że skoro Margot Robbie gra Barbie, to wiedzą już, o co chodzi. My chcemy zrobić coś innego, dać wam coś, czego się nie spodziewacie, coś, o czym nie wiedzieliście, że tego potrzebujecie. [...] Jestem zachwycona, że mogę zagrać i współprodukować film, który będzie miał niezwykle pozytywny wpływ na dzieci i widownię na całym świecie. – powiedziała Margot Robbie w wywiadzie dla The Hollywood Reporter.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Margot Robbie (@margotrobbie)

Jak mówi Margot Robbie, motywacją do podjęcia współpracy z wytwórnią oraz Gretą Gerwing była niewystarczająca liczba kobiet w świecie filmowym oraz tematyka, jaką będzie poruszał film.

- Wciąż przeglądam scenariusze i nigdy nie chce zagrać kobiety, tylko zawsze faceta. Nie mogę być jedyna. Na świecie jest mnóstwo wspaniałych aktorek, które nigdy nie dostaną porządnej roli. Wystarczy spojrzeć na statystyki, ilu jest reżyserów, a ile reżyserek? Ilu mężczyzn pisze scenariusze, a ile kobiet? Jeszcze tyle jest do zrobienia… Nie mogę po prostu siedzieć z założonymi rękami, kiedy widzę, co się dzieje. – dodała w wywiadzie aktorka.

źródło: The Hollywood Reporter

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie