Horror 3-latka. Amputowali mu obie nogi!

Do zdarzenia doszło w Arizonie.
Horror 3-latka. Amputowali mu obie nogi!
fot. USA Today
17.12.2020
Dominika Stanisławska

Trzylatek o imieniu Beauden Baumkirchner spadł z roweru i zdarł kolana. Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie to, że zakaził się bakterią, przez która lekarze musieli amputować mu obie nogi. Do zdarzenia doszło w Arizonie.
Zobacz więcej: Policjant uratował dziewczynkę przed przemocą

Trzylatek miał amputowane obie nogi

Jak donosi USA Today, Beauden Baumkirchner nie robił nic, co wyróżniałoby inne trzyletnie dzieci. W czasie wolnym jeździł na rowerze, z którego spadł. Jak się później okazało upadek mógł kosztować go życie, bowiem podczas zdarcia kolan zaraził się bakterią gronkowca ze szczepu MSSA (czyli wrażliwym na metycylinę, potencjalnie łatwy do wyleczenia). Jednak ten konkretny szczep, który Beauden złapał, wyprodukował toksynę, która ostatecznie doprowadziła do zespołu wstrząsu toksycznego.
Jednak ten konkretny szczep, który Beauden złapał, wyprodukował toksynę, która ostatecznie doprowadziła do zespołu wstrząsu toksycznego.
fot. USA Today

Dzień po upadku rodzice Beaudena zauważyli, że chłopiec ma gorączkę, jest ospały i trzyma się bolących nóg. Kolejnego dnia miał problemy z oddychaniem i był cały opuchnięty. Rodzice zabrali go do szpitala na prześwietlenie, a później rezonans magnetyczny. Chłopiec, który również cierpiał na posocznicę i niewydolność nerek, został następnie przyjęty na OIOM, gdzie spędził dwa miesiące.

Trzylatek przeszedł kilka operacji nóg, a na początku listopada lekarze amputowali mu nogi poniżej kolana. Lekarze chłopca ze szpitala Rady Children's Hospital zauważyli również, że poważne infekcje gronkowcowe, takie jak ta, na którą cierpiał Beauden, są rzadkie, ponieważ co roku obserwują tylko kilka przypadków.

źródło: USA Today

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie