Uczniowie i studenci mają dość ministra Czarnka. Rusza kolejny strajk w Polsce!

"Stop deMENtażowi edukacji"
Uczniowie i studenci mają dość ministra Czarnka. Rusza kolejny strajk w Polsce!
fot. facebook.com/przemyslawczarnek
09.12.2020
Dominika Stanisławska

W dniach 7-11 grudnia odbywa się wirtualny strajk uczniów, studentów, nauczycieli i wykładowców. Wszystko pod hasłem "Stop deMENtażowi edukacji". Strajkujące grupy mają dość ministra edukacji Przemysława Czarnka i zebrały ponad 88 tys. podpisów pod petycją o jego odwołanie.
Zobacz więcej: 
Nastolatek prosił, by przestali się z niego śmiać. W końcu nie wytrzymał…

Dymisja Przemysława Czarnka "Stop deMENtażowi edukacji"

"Minister Czarnek swoją postawą oraz wypowiedziami jeszcze sprzed nominacji na ministra wzbudzał liczne kontrowersje natury etycznej. Jednak w ostatnim czasie, już po nominacji, dopuścił się wypowiedzi, które nie tylko naruszają podstawową wolność myśli i postaw, winną cechować środowiska akademickie, ale również noszą wszelkie znamiona instytucjonalnego szantażu, skierowanego przeciw polskim uczelniom" - można przeczytać w petycji, która trafiła w ręce premiera Mateusza Morawieckiego i jak się można było spodziewać - została zignorowana. 
Zobacz więcej: 
Nastolatka została “Dzieckiem roku” według “Time”

Stop deMENtażowi edukacji
fot. strajk.eu
Nie zniechęciło to młodzieży do tego, aby zorganizować wirtualny protest. Jak wziąć udział w strajku "Stop deMENtażowi edukacji"? Po prostu nie uczestniczyć w zajęciach online. Organizatorzy zachęcają także do oddania tego dnia krwi, posprzątania lasów, wsparcia polskiej gastronomii,  zaangażowania się w działania online, dołączenia do popołudniowego spaceru, który organizuje Młodzieżowy Strajk Klimatyczny lub do Strajku Kobiet. 

Inną formą protestu jest dodanie zdjęcia z jednym z hashtagów:

#STOPdeMENtażowiEdukacji. Trzeba zrobić zdjęcie z transparentem “MENczarnia” oraz #STOPdeMENtażowiEdukacji. Następnie wstawić je na wszystkie swoje profile społecznościowe. W treści trzeba napisać krótko, dlaczego Przemysław Czarnek nie może pozostać Ministrem Edukacji i Nauki.

źródło: noizz.pl

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie