Nastolatka została “Dzieckiem roku” według “Time”

Dziewczynka wymyśliła sposób na walkę z cyberprzemocą.
Nastolatka została “Dzieckiem roku” według “Time”
fot. https://time.com/5916772/kid-of-the-year-2020/
07.12.2020
Dominika Stanisławska

“Time” pierwszy raz w historii przyznał tytuł “Dziecka Roku”. Otrzymała go 15-letnia Gitanjali Rao, która mieszka w Kolorado. Gitanjali stworzyła rozszerzenie do przeglądarek internetowych do walki z cyberprzemocą oraz technologię, do wykrywania ołowiu w wodzie.
Zobacz więcej: 
4 zachowania twojego dziecka, które świadczą o uzależnieniu od mediów społecznościowych

Gitanjali Rao została “Dzieckiem roku”

15-letnia dziewczynka została wybrana spośród 5 tys. innych kandydatów. W 2017 roku dziewczynka wygrała konkurs Discovery Education 3M Young Scientist Challenge za wynalazek Tethys, który wykorzystuje nanorurki węglowe. Ponadto Gitanjali Rao stworzyła narzędzie Kindly, które jest rozszerzeniem do przeglądarek internetowych i walczy z cyberprzemocą. W 2019 roku opracowała narzędzie do wczesnej diagnostyki uzależnienia od opioidów. 

Nastolatka udzieliła wywiadu Angelinie Jolie. Jak twierdzi Gitanjali Rao, jej celem jest zainspirowanie ludzi do działania. 

Nagrodę “Człowieka roku” magazyn “Time” przyznaje od 1927 roku. W roku 2019 “Człowiekiem roku” została Greta Thunberg, jednak to pierwszy raz, kiedy tytuł otrzymał ktoś tak młody jak Gitanjali Rao.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TIME (@time)

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie