6 grudnia - otwieramy kolejne okienko kalendarza adwentowego

Jak zwolnić tempo, przestać nieustannie myśleć o pracy, zerwać z kultem wydajności i zadbać o siebie? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w książce „Nie rób nic. Jak zerwać z przepracowaniem i zacząć żyć” Celeste Headlee.
6 grudnia - otwieramy kolejne okienko kalendarza adwentowego
06.12.2020
Katarzyna Lemanowicz

W niedzielę wieczorem odpowiadamy na służbowe maile. Nieustannie sprawdzamy wiadomości w mediach społecznościowych. Zanim wrzucimy zdjęcie na Instagram, wkładamy energię w to, byśmy wyglądali na nim jak najlepiej. Nie mamy czasu w całości przeczytać artykułów, które nas zainteresowały. Pracujemy wiele godzin, by następnie rzucić się w wir tworzenia naszego perfekcyjnego wizerunku w życiu prywatnym. Siłownia, zakupy, kursy lub studia podyplomowe, nauka języka, a wieczorem obowiązkowa pogoń za tym, by być na bieżąco. Jesteśmy przepracowani, zestresowani, wiecznie niezadowoleni i wciąż podnosimy sobie poprzeczkę. Najwyższa pora zrozumieć, co jest nie tak.

„Nie rób nic. Jak zerwać z przepracowaniem i zacząć żyć” Celeste Headlee

„Byłam tak bardzo zajęta, że miałam wrażenie, że praca sprawuje kontrolę nad moim życiem i dyktuje mi wszystkie decyzje. Wiedziałam, że taki stan rzeczy mnie unieszczęśliwia” – pisze Celeste Headlee,  autorka książki „Nie rób nic”. „Gdy zdarzyło mi się przez całe popołudnie oglądać w telewizji filmy o potworach, miałam poczucie winy. Byłam przerażona, że ktoś zobaczy, jak siedzę bezczynnie na kanapie, i powie, że jestem leniwa. Musiałam zadać sobie pewne trudne pytania”.

Jak zachować równowagę między swoim życiem zawodowym a osobistym? Oderwać się od pracy tak, by przestać o niej w ogóle myśleć? Pozbyć się poczucia winy i poczuć satysfakcję z należnego nam odpoczynku? Rozwinąć w sobie na nowo zdolność do beztroskiej zabawy? Zwolnić tempo i strzec swoich granic? Zadbać o siebie w czasach, gdy wszechobecny jest kult wydajności?

Autorka „Nie rób nic” zachęca nas do nowego spojrzenia na odpoczynek oraz odkrycia dobrych stron oczyszczającej nasz umysł bezczynności. Udowadnia, że przyzwyczajenia, których się kurczowo trzymamy, są dla nas szkodliwe. Pokazuje, jak zmienić swój sposób myślenia, obalić mit „im więcej, tym lepiej” i przestać gorączkowo porównywać się z innymi. Odłożyć pracę na bok, wcisnąć hamulce – i zacząć żyć.

Nie rób nic. Jak zerwać z przepracowaniem?

KONKURS!!!

Wygraj „Nie rób nic. Jak zerwać z przepracowaniem i zacząć żyć” Celeste Headlee!

Co należy zrobić, żeby wygrać jedną z trzech książek Celeste Headlee? Wystarczy, że odpowiesz na pytanie: twój sposób na codzienną organizację!

Odpowiedź wyślij na maila: [email protected] wraz z akceptacją regulaminu!

Na odpowiedzi czekamy do jutra, czyli 7 grudnia do godziny 8.00.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie