"Jeżeli on płonie, to ma prawo do jej ciała." Ksiądz zachęca do gwałtów małżeńskich!

Tak według kleru wygląda „obowiązek” małżeński.
"Jeżeli on płonie, to ma prawo do jej ciała." Ksiądz zachęca do gwałtów małżeńskich!
fot. istock.com
04.12.2020
Dominika Stanisławska

Internet obiegło nagranie, w którym ksiądz zachęca do gwałtów na żonach, argumentując, jakby oddanie się mężowi, kiedy on tego żąda, było „obowiązkiem małżeńskim” kobiet. Słowa księdza skomentowała Maja Staśko.
Zobacz więcej: „Co sądzę o finansowaniu aborcji przez państwo?”

Ksiądz zachęca do gwałtów w związkach

Chociaż nagranie pochodzi sprzed kilku lat, to jego treść brzmi jak średniowieczne łacińskie kazanie – słuchasz i nie rozumiesz, jak w XXI wieku można wypowiadać takie bzdury. W czasach, gdy kobiety są uciskane przez Prawo i Sprawiedliwość, a w mediach co i rusz słychać o przestępstwach popełnianych przez księży, Kościół Katolicki dalej kopie sam sobie grób. Polska to nie jest bezpieczne miejsce dla kobiet, a politycy PiS wraz z większością księży dbają o to, aby z dnia na dzień było jeszcze gorzej.
Zobacz więcej: “Na fotografii jestem naga..." Anja Rubik na okładce Vogue

„Jeżeli on płonie, to ma prawo do jej ciała. A nie ona powie, że ma teraz egzamin z filozofii. Albo z psychologii, bo ona chce być psycholożką! On ma do ciebie prawo. I masz obowiązek być jako żona. Bo inaczej będzie szukał kochanki albo perwersyjnie będzie szukał zmiany orientacji” - opowiada ksiądz.

Do słów księdza odniosła się Maja Staśko, działaczka, która na co dzień pomaga ofiarom przemocy seksualnej.

„Seks nie jest żadnym obowiązkiem w związku czy małżeństwie. Zawsze możecie odmówić. Nikt nie ma prawa Was przymuszać czy wywierać presji. To, co czujecie i chcecie, jest ważne. Wy jesteście ważne.” – można przeczytać.

„Masz go poprosić, a nawet uprosić, żeby sam zrezygnował! Bo ty naprawdę nie możesz[…]”

Kolejnym bulwersującym nagraniem jest film z 2018 roku. „Wykład” na temat posłuszeństwa w małżeństwie prowadził dr inż. Jacek Pulikowski, który również zachęca do gwałcenia kobiet. Jak według „katolika” powinna wyglądać odmowa seksu przez kobietę?

Masz go poprosić, a nawet uprosić, żeby sam zrezygnował! Bo ty naprawdę nie możesz. Wybacz, ale ja naprawdę nie mogę. Nie gniewaj się, ale ja naprawdę nie mogę. Nie, bo nie, won chamie niemyty… nie wolno w ten sposób! Drogie panie, jeżeli powiesz szczerze, że naprawdę nie możesz – możesz powiedzieć na przykład, że jestem śmiertelnie zmęczona, przełóżmy na jutro.” – mówi Jacek Pulikowski.

Rozwiejmy pewną kwestię. Nikt nie ma prawa zmuszać nikogo do współżycia i nie ma obowiązku tłumaczenia się z tego.

Ideologiczne bzdury odbiegają od tego, jakie cechy powinien reprezentować katolik. Nic dziwnego, że ci, którzy wieżą w Boga, a nie w księży oraz Prawo i Sprawiedliwość rezygnują z cotygodniowych wizyt w kościele. Szokujące jest to, że na temat małżeństwa i seksu w związku wypowiadają się księża-„eksperci”, którzy o związku nie mają zielonego pojęcia, bo i nie mogą mieć. Sami kilka wieków wcześniej postanowili oddać się Bogu, a nie rodzinie, więc kto dał im moralne prawo, do wygłaszania nauk na temat związków?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie