3 grudnia - otwieramy kolejne okienko kalendarza adwentowego

Wygraj najnowszą książkę Katarzyny Bondy, najpopularniejszej autorki powieści kryminalnych w Polsce.
3 grudnia - otwieramy kolejne okienko kalendarza adwentowego
03.12.2020
Katarzyna Lemanowicz

Zło, którego się dopuszczają, niewiele różni się od krwawych zbrodni. Wywołuje cierpienie, bezpowrotnie łamie ludzkie życie. Jednak w oszustach jest też coś, co nas intryguje, przyciąga jak magnes. To właśnie bezwzględnego, ale i doskonałego w swoim fachu oszusta – Daniela Skalskiego – zdecydowała się opisać Katarzyna Bonda w swojej najnowszej powieści „Miłość czyni dobrym”. Mężczyzna bez najmniejszych skrupułów manipuluje każdym, kto stanie na jego drodze. Począwszy od zakochanych w nim kobiet, po specjalistów od finansów. Najnowsza książka Katarzyny Bondy już w księgarniach!

Katarzyna Bonda "Miłość czyni dobrym" 

Akta sądowe jednego z największych oszustów III RP liczą ponad sto dwadzieścia tomów. Zapoznałam się z każdą włączoną do tego materiału kartą. To, co Państwu przedstawiam w postaci fabularnej opowieści, jest ledwie kroplą w morzu niegodziwości i krętactw, które miały miejsce w rzeczywistości. Dla mnie praca ze zgromadzonym materiałem była równie dotkliwa, jak obcowanie z diabłem, i taki też archetyp obrałam dla bohatera – tak najpopularniejsza autorka kryminałów w Polsce wspomina pracę nad najnowszą książką „Miłość czyni dobrym”.

Główny bohater powieści, Daniel Skalski, szybko zdaje sobie sprawę, że pracując legalnie, nie będzie w stanie wieść luksusowego życia, o jakim marzy. W poszukiwaniu łatwego zarobku schodzi więc na drogę przestępczą. Pierwsza okazja nadarza się, gdy jego urokowi ulega Gabrysia – pracownica banku. To ona zdradza mu, że czeki są weryfikowane tylko raz na pół roku. Dzięki niej poznaje też słabe elementy zabezpieczania papierów wartościowych.

Zobacz więcej: Idealne książki na przetrwanie COVID-19

Oferując instrumenty finansowe, pozwalające na szybkie pomnożenie kapitału, Skalski najpierw okrada przedstawicieli firm handlowych w Polsce, a potem rozpoczyna działania na skalę międzynarodową, obracając milionami dolarów. Przenosi się do Londynu, gdzie konsekwentnie buduje swoją markę finansisty i maklera od funduszy hedgingowych. W otoczeniu Skalskiego, który zaczyna przedstawiać się jako spadkobierca rodziny Hochbergów, pojawiają się liczni oszuści i fałszerze. Odtąd jego życie to nakręcająca się spirala kłamstw i intryg, które zniszczą niejedno życie…

Katarzyna Bonda w „Miłość czyni dobrym” pisze niemal obrazami. Zabiera czytelnika do niezwykle prawdziwego, ale też brutalnego świata, w którym wartość człowieka wyznaczają pieniądze. Czytelnik nieustannie cofa się i wybiega naprzód, obserwując bohaterów, przyglądając się ich losom i decyzjom, często wiedząc, jakie przyniosły one skutki.

„Miłość czyni dobrym” to druga (po „Miłość leczy rany”) część kryminalnej trylogii „Wiara. Nadzieja. Miłość”.

KONKURS!!!

Wygraj najnowszą książkę Katarzyny Bondy "Miłość czyni dobrym". 

Co należy zrobić, żeby wygrać jedną z trzech książek Katarzyny Bondy? Wystarczy, że odpowiesz na pytanie: co relaksuje Cię najbardziej?

Odpowiedź wyślij na maila: [email protected] wraz z akceptacją regulaminu!

Na odpowiedzi czekamy do jutra, czyli 4 grudnia do godziny 8.00.

Miłość czyni dobrym Katarzyna Bonda

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie