Tego jeszcze nie było - Kalendarz Adwentowy SuperMam - odkrywaj codziennie wirtualne okienka i wygrywaj nagrody!

Z wielkim przytupem zaczynamy grudzień! To będą cudowne dni pełne niespodzianek.
Tego jeszcze nie było - Kalendarz Adwentowy SuperMam - odkrywaj codziennie wirtualne okienka i wygrywaj nagrody!
fot. istock.com
30.11.2020
Katarzyna Lemanowicz

Zaczynamy odliczanie do Świąt - stworzyłyśmy dla was wyjątkowy projekt. Wirtualne otwieranie kalendarza adwentowego. Codzienna dawka wyjątkowych informacji i jeszcze ciekawszych konkursów.

Uwielbiamy czas przedświąteczny. Pieczenie pierniczków, dekorowanie domu, migoczące światełka na choince, unoszący się zapach pomarańczy, goździków i cynamonu czy wspólne śpiewanie świątecznych piosenek - cudowne chwile!

Uwielbiamy obdarowywać najbliższych, tworzyć piękne wspomnienia! Dlatego postanowiłyśmy w tym roku stworzyć wirtualny kalendarz adwentowy. Codziennie odkrywanie wirtualnych okienek i codziennie do wygrania fantastyczne nagrody.

Nie możecie tego przegapić! Zaczynamy już jutro - 1 grudnia z samego rana!

Kalendarz adwentowy - historia

Czy wiesz, że pomysł kalendarza adwentowego pochodzi z Niemiec? Na początku był to swojego rodzaju wieniec, w którym zamiast świec umieszczano 24 małe woreczki z drobnymi niespodziankami, a także jednoczesne oznaczanie kredą dnia 1 grudnia na drzwiach i kontynuowanie dodawania kresek do 25 grudnia. Wszystko po to, by wiedzieć kiedy nadszedł dzień świętowania narodzin Jezusa.

Pierwsza wzmianka o zdobionym ręcznie kalendarzu adwentowym znalazła się w książce dla dzieci autorstwa Elise Averdieck z 1851 roku. Z kolei za pierwsze drukowane kalendarze adwentowe uznaje się te pochodzące z 1902 roku z Hamburga albo wydrukowane w 1908 roku w Monachium. 

Kalendarz adwentowy - kto jest wynalazcą?

Za twórcę kalendarza adwentowego uważa się Gerharda Landa, który wydrukował prototyp w 1904 roku, a w 1908 roku wyprodukował kalendarze adwentowe na sprzedaż. Ilustratorem ów kalendarzy był Ernst Kepler.

Początkowo kalendarze adwentowe były swojego rodzaju odliczaniem do Świąt Bożego Narodzenia, dopiero później (ok. 1926 roku) zaczęto do nich dodawać kawałki czekolady.

Dzisiaj przechodzimy samych w wymyślaniu zawartości kalendarza adwentowego. Od słodyczy, przez drobnostki, kosmetyki, biżuterię, czy kreatywne zadania. 

Tak naprawdę tyle ile głów tyle pomysłów na przygotowanie kalendarza adwentowego. 

Kalendarz adwentowy - na czym polega akcja SuperMam?

Codziennie, począwszy od 1 grudnia na social mediach SuperMam pojawiać się będą okienka z odpowiednią datą. Wystarczy wirtualnie otworzyć okienko, które przeniesie cię na stronę SuperMamy.pl i tam czekać na ciebie będzie niespodzianka. 

Odliczaj z nami czas do Świąt Bożego Narodzenia. Koniec akcji to 24 grudnia! Bądź czujna - obserwuj nasz profil na IG oraz na FB.

Kalendarz adwentowy - SuperMamy.pl

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.11.2020 18:19
Super!!!
odpowiedz
Polecane dla Ciebie