Nowe obostrzenia od 7 do 29 listopada - walka z COVID-19 trwa!

Premier zamyka gospodarkę.
Nowe obostrzenia od 7 do 29 listopada - walka z COVID-19 trwa!
fot. istock.com
04.11.2020
Dominika Stanisławska

Nowe zasady bezpieczeństwa zostały ogłoszone dziś przez Mateusza Morawieckiego podczas konferencji. Co dokładnie się zmieni?

Nowe obostrzenia

Przede wszystkim szkoły podstawowe i ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalne do 29 listopada. Przedszkola nadal pozostają otwarte. Wszystkie szkoły wyższe przechodzą na tryb zdalny. Wszystkie wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności, a baseny, siłownie, aquaprki zostają zamknięte.

W kwestii gospodarczej zostają zamknięte galerie handlowe. Jedyne wyjątki to apteki, drogerie, sklepy budowlane, sklepy z artykułami dla zwierząt. Hotele będą otwarte tylko dla osób podróżujących służbowo. Lokale gastronomiczne nadal pozostają zamknięte – można zamawiać tylko na wynos. Transport publiczny ma mieć 50% miejsc wolnych lub 30% wszystkich miejsc. W sklepach do 100 m2 może przebywać 1 os. Na 10m2, a powyżej 100 m2 może przybywać 1 os. Na 15 m2.

W ramach życia społecznego zostają zamknięte wszystkie placówki kultury – kina, teatry, muzea, galerie itd., itp. W kościele może przebywać 1 os. Na 15 m2. W godzina od 8 rano do 16 popołudniu osoby do 16 roku życia mogą się przemieszczać tylko pod opieką dorosłych. Zgromadzenia publiczne mogą się odbywać do max. 5 osób. Jest zakaz organizowania spotkań i imprez. Zaleca się, aby osoby 70+ ograniczyły przemieszczanie się.

- Protesty doprowadziły do zwiększenia liczb zakażeń - stwierdził Mateusz Morawiecki.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie