COVID-19: Jurek Owsiak oburzony pomysłem Szpitala w Lublinie!

"Brońcie naszych łóżek..."
COVID-19: Jurek Owsiak oburzony pomysłem Szpitala w Lublinie!
fot. Facebook @JurekOwsiak
20.10.2020
Katarzyna Lemanowicz

Tymi słowami zaczyna się post, który wczoraj umieścił Jurek Owsiak na swoim FB. Sprawa dotyczy łóżek, które szpitale przekształcają na walkę z COVID-19. I to łóżek zakupionych przez fundację WOŚP. 

Jurek Owsiak w obronie łóżek

Jurek Owsiak wyjaśnia, że o ile rozumiał decyzję wojewody mazowieckiego odnośnie przekształcenia 34 geriatrycznych łóżek Szpitala Wolskiego w Warszawie na walkę z COVID-19 tak trudno mu zgodzić się z pomysłem Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. Władze ów placówki chcą przeznaczyć swoje łóżka do innego szpitala w Lublinie właśnie na walkę z COVID-19.

"W totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacj WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce https://www.wosp.org.pl/medycyna#sectionItemHead4252. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać. Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego. Wszystkie łóżka są produkcji polskiej i można je kupić w polskich fabrykach. Tak jak obawiamy się, że jedyny oddział geriatryczny w Warszawie długo nie wróci do swojego pierwotnego działania tak wyjmowanie łóżek z oddziałów wyposażonych przez Orkiestrę nigdy już nie wrócą na swoje miejsce." tłumaczy Owsiak i dalej komentuje: "wysłaliśmy odpowiedź, że kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie... Przypominamy, że nasza Fundacja przekazała sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 50 milionów https://www.wosp.org.pl/medycyna#sectionItemHead4241) i nadal jest gotowa pomagać Polakom w tej walce, ale nie powinna na dzień dzisiejszy w podstawowych zadaniach zastępować państwa..."

 

❤️ Nasza Fundacja przekazała sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 50 milionów...

Opublikowany przez WOŚP Poniedziałek, 19 października 2020

Co sądzisz o tej sprawie? Jak oceniasz sytuację i stan służby zdrowia w walce z koronawirusem? Uważasz, że nasze państwo jest dobrze przygotowane do tej trudnej walki?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie