Bon turystyczny - sprawdź, czy możesz już z niego skorzystać? Najnowsze informacje!

Bon turystyczny obejmie dodatkową grupę - Sejm właśnie przyjął poprawkę.
Bon turystyczny - sprawdź, czy możesz już z niego skorzystać? Najnowsze informacje!
fot. istock.com
16.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Wczoraj, tj. w środę 15 lipca Sejm przyjął (ponad połową głosów) przyjął poprawkę wniesioną przez Senat - a mianowicie, to że bonem turystycznym zostaną objęte dzieci rodziców pracujących za granicą. Sejm z kolei odrzucił poprawkę Senatu odnośnie przyznania 500zł emerytom i rencistom.

Teraz projekt ustawy o Polskim Bonie Turystycznym trafił do Prezydenta i czeka na jego podpis. 

Bon turystyczny - co to jest?

Według projektu ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Rozwoju, bon turystyczny to jednorazowa zapomoga w wysokości 500zł na każde dziecko do 18 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych ta kwota wynosi 1000zł. 

Bon turystyczny - jak działa i jak można go wykorzystać?

Bonem turystycznym będzie można płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Bon turystyczny będzie miał formę elektronicznego bonu, który ważny będzie do końca marca 2022 roku. Bonem turystycznym będzie można płacić za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, a także na kolonii czy obozie harcerskim, obozie sportowym czy rekreacyjnym.

Bon turystyczny - dla kogo jest?

Bon turystyczny przeznaczony jest dla rodzin z przynajmniej jednym dzieckiem oraz dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Co ważne - bony będą przysługiwać niezależnie od poziomu dochodów. 

Bon turystyczny - gdzie można wykorzystać?

To co istotne - bon turystyczny można wykorzystać tylko w Polsce, prace nad bazą turystyczną wciąż trwają i koordynowane są przez Polską Organizację Turystyczną. 

Bon turystyczny - jak złożyć wniosek?

Wystarczy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS - PUE ZUS - analogicznie do składania wniosku o dofinansowanie 500+. System pozwala na intuicyjną i łatwą rejestracją za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Bon turystyczny zostanie aktywowany w systemie teleinformatycznym tuż po potwierdzeniu poprawności lub aktualizacji danych. Następnie, bon turystyczny będzie trzeba okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. 

Co sądzisz o pomyśle i przyznaniu bonu turystycznego?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie