Bliźnięta przyszły na świat w środku pandemii. Ich imiona będą przypominać im o tym do końca życia

Rodzice chcieli upamiętnić wyjątkowe okoliczności ich narodzin.
Bliźnięta przyszły na świat w środku pandemii. Ich imiona będą przypominać im o tym do końca życia
fot. istock.com
06.04.2020
Katarzyna Lemanowicz

Pandemia koronawirusa, która wciąż szaleje w ponad 100 krajach świata odciska piętno na życiu każdego z nas. W ciągu ostatnich kilku tygodni zmienił się sposób, w jaki pracujemy, w jaki robimy zakupy czy po prostu funkcjonujemy na co dzień. Okazuje się, że pandemia wirusa COVID-19 ma też wpływ na przyszłe pokolenia. 

Chociaż trudno w to uwierzyć, coraz więcej świeżo upieczonych rodziców czerpie inspirację w kwestii imion dla swoich nowo narodzonych dzieci właśnie w zaistniałej sytuacji epidemiologicznej. Media informują o rosnącej liczbie przypadków, gdy rodzice nazywają swoje dzieci na cześć koronawirusa. Pewna para z Indii właśnie została rodzicami bliźniąt i postanowiła, że każde z dzieci otrzyma imię nawiązujące do pandemii. 

Imiona inspirowane pandemią koronawirusa

Bliźnięta, chłopiec i dziewczynka, przyszły na świat 27 marca 2020 roku w indyjskim stanie Chhattisgarh i nadano im imiona Covid oraz Corona. 

Poród odbył się po wielu trudnościach, w związku z czym mój mąż i ja chcieliśmy, aby ten dzień był niezapomniany 

- tłumaczyła swoją nietypową decyzję matka dzieci, Preeti Verma, w rozmowie z indyjskimi mediami. Dodała też, że to szpitalny personel jako pierwszy zaczął nazywać jej dzieci imionami Covid oraz Corona. Ostatecznie świeżo upieczeni rodzice stwierdzili, że pozostaną przy tych imionach, aby przypominały im o trudnościach, jakie musieli pokonać podczas epidemii oraz o tym, że udało im się przejść przez nie razem. 

Myślicie, że w przyszłości dzieci podziękują rodzicom za swoje oryginalne imiona? 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie