To pierwszy ślub lesbijski w rodzinie królewskiej!

Już wkrótce historyczne wydarzenie w brytyjskiej rodzinie królewskiej.
To pierwszy ślub lesbijski w rodzinie królewskiej!
fot. Instagram @theroyalfamily
24.01.2023
Katarzyna Lemanowicz

Chodzi o ślub Ellen Lascelles – kuzynki króla Karola III, która wkrótce poślubi miłość swojego życia. To pierwsze w historii małżeństwo homoseksualne w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

To pierwszy ślub lesbijski w rodzinie królewskiej!

Brytyjska rodzina królewska znana jest z dość żelaznego protokołu, który każdy z członków musi przestrzegać. Równie znana jest także ze skandali, a zwłaszcza – wydaje się niekończącej – historii księcia Harry’ego. Ale… jest nutka nadziei i pozytywna wiadomość. I co więcej, historyczna dla Brytyjczyków.

Chodzi o homoseksualny ślub w rodzinie królewskiej. Małżeństwa homoseksulane zostały zalegalizowane w Anglii w 2013 roku, kiedy po głosowaniu brytyjskich parlamentarzystów, królowa Elżbieta wyraziła na takowe zgodę.

I choć pary tej samej płci w rodzinie królewskiej są bardzo rzadki, to jednak istnieją. Dowodem jest lord Ivar Mountbatten, kuzyn królowej Elżbiety II i jego mąż James Coyle. Lord Ivar był pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który poślubił w 2018 roku swojego partnera. Co więcej, ślub ten zaskoczył opinię publiczną z tego względu, że wcześniej lord Ivar był żonaty z Penelope Anne Vere Thompson, z którą doczekał się troje dzieci. Warto również wspomnieć, że to właśnie była żona zaprowadziła lorda Ivara do ołtarza, kiedy ten wychodził za mąż za miłość swojego życia.

Teraz, niemal 5 lat po pierwszym ślubie homoseksualnym zawartym między mężczyznami, szykuje się kolejny, tym razem lesbijski. Chhodzi o Ellen Lascelles, kuzynkę króla Karola III, która ma zamiar wkrótce poślubić towarzyszkę życia, Channtel McPherson. Na swoim Instagramie Ellen wyznała, że 2023 rok będzie jeszcze bardziej niesamowity, bo w Nowy Rok, Channtel poprosiła ją o rękę.

Gratulujemy!

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 3) 25.01.2023 10:18
"Warto również wspomnieć, że to właśnie była żona zaprowadziła lorda Ivara do ołtarza". Chyba do urzędu, z tego co mi wiadomo Kościół anglikański nie udziela ślubów parom jednopłciowym, a w urzędach jeszcze ołtarzy nie ma.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie