Powstała niecodzienna świąteczna reklama - Święty Mikołaj całuje się z facetem!

Norweska reklama Poczty Państwowej opowiada historię związku dwóch mężczyzn
Powstała niecodzienna świąteczna reklama - Święty Mikołaj całuje się z facetem!
fot. YouTube: Posten
26.11.2021

Święta już coraz bliżej, a w raz z nimi jak grzyby po deszczu (albo bałwany na śniegu?) wyrastają coraz to nowe reklamy świąteczne. Chociaż w kwestii wzruszeń, zachwytów i wyciskania łez zazwyczaj pod tym względem króluje Allegro, w sieci od niedawna krąży chwytająca za serce reklama przygotowana przez norweską Pocztę Państwową Posten Norge.

Powstała niecodzienna świąteczna reklama - Święty Mikołaj całuje się z facetem!

Reklama powstała z okazji 50. rocznicy zdekryminalizowania związków osób tej samej płci i prezentuje bożonarodzeniową historię romansu mężczyzny o imieniu Harry ze...Świętym Mikołajem!
Reklama o nazwie "Kiedy Harry poznał Świętego Mikołaja" nawiązuje do kultowej romantycznej komedii "Kiedy Harry poznał Sally" i przedstawia historię samotnego mężczyzny o imieniu Harry, który spotkawszy pewnej nocy Świętego Mikołaja zostawiającego prezenty, zakochuje się w nim bez pamięci. Od tamtej pory co roku czeka na ten jeden, jedyny dzień, gdy będzie mógł choć przez chwilę spotkać ukochanego.

Mijają lata, gdy w końcu Harry postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i napisać list o treści "All I want for Christmas is You" (prawdopodobnie żartobliwie nawiązującej do kultowej już piosenki lecącej rok w rok w radiu).

Ostatecznie historia kończy się szczęśliwie, dochodzi do spotkania obydwu mężczyzn oraz romantycznego pocałunku.


Oczywiście reklama w Polsce ze względu na tematykę LGBT uchodzi za kontrowersyjną i zdania są podzielone. Niektórzy są zachwyceni, inni z przekąsem twierdzą, że to niszczenie dzieciństwa i ukochanej przez dzieci postaci Świętego Mikołaja. A wy co sądzicie?

Całość można obejrzeć na Youtubie:

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie