Potwierdzone! Sex Education powróci z 4 sezonem!

Netflix zapowiedział kontynuację popularnego serialu o nastolatkach
Potwierdzone! Sex Education powróci z 4 sezonem!
fot. Facebook/s3xeducation
29.09.2021

Seks w Polsce jest tematem tabu i to jest fakt. W wielu polskich domach rodzicom cierpnie skóra na samą myśl o rozmowie "o tym" ze swoimi pociechami, a edukacja seksualna w Polsce leży. Niestety zamiatanie tematu pod dywan nie sprawi magicznie, że ludzie przestaną uprawiać seks, a nastolatki przestaną dojrzewać i walczyć z burzą hormonów. Na szczęście na przeciw tym problemom wyszedł okrzyknięty hitem, serial młodzieżowy Netflixa - Sex Education.

O czym jest Sex Education?

Nastoletni prawiczek Otis Milburn mieszka z matką Jean (Gillian Anderson) i uczęszcza do szkoły. Czym jego życie różni się od setek innych nastolatków? Jego matka jest terapeutą i seksuologiem i bardzo chętnie ingeruje w życie seksualne syna. Sam Otis jak i jego przyjaciele są w wieku, gdzie hormony często wygrywają z racjonalnym myśleniem i większość nastolatków stopniowo odkrywa swoją własną seksualność. Ponieważ edukacja seksualna w szkole głównego bohatera jest na praktycznie zerowym poziomie, a wśród nastolatków krąży milion głupich porad i szkodliwych mitów, Otis postanawia naprawić problem i naśladując swoją mamę zaczyna udzielać w szkole porad seksualnych. 

Całość pełna jest wątków humorystycznych, ale również merytorycznych, pięknie wyjaśnionych tematów. Serial zdaje się nie mieć żadnego tabu i porusza trudne tematy ciąży, aborcji, niedopasowania w łóżku, związków homoseksualnych czy aseksualności. Na szczególne brawa zasługuje przedstawienie relacji Otisa z matką. Chociaż chłopak wielokrotnie czuje się zażenowany entuzjazmem i brakiem zahamowań matki, gdy ta beztrosko pyta jak tam jego masturbacja, to na szczególną pochwałę zasługuje fakt, że Jean nie boi się rozmawiać ze swoim dzieckiem o "tematach tabu". W domu Milburnów nie ma dziecinnego, infantylnego nazywania narządów. Wagina jest waginą, a nie "pusią" albo "muszelką", sekst jest seksem a nie "robieniem tego czegoś". 

Potwierdzony 4 sezon!

25 września Netflix ogłosił odnowienie swojego przeboju zaledwie tydzień po tym, jak serial powrócił z trzecim sezonem 17 września. Z powodu opóźnienia pandemią, fani musieli czekać 19 miesięcy na kontynuację przygód Otisa i jego przyjaciół. I chociaż serial ma ogromną i oddaną rzeszę fanów (3,8 milionów obserwujących na Instagramie), to jego kontynuacja stała pod znakiem zapytania. Na pytanie, czy powstanie 4 sezon, twórcy serialu odpowiadali, że wszystko zależy od reakcji fanów na sezon 3.

 

 

Finał sezonu trzeciego przyniósł przełomowy zwrot (nie powiemy jaki, sprawdźcie sami 😉), dlatego twórcy mają milion możliwości jak kontynuować swój hit. Tymczasem my z niecierpliwością czekamy na powrót naszych ulubionych bohaterów i trzymamy kciuki za kolejny sukces "edukacji seksualnej"!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie