Najlepsze hobby dla zabiciu czasu na kwarantannie

A nawet po niej!
Najlepsze hobby dla zabiciu czasu na kwarantannie
fot. istock.com
13.01.2021
Dominika Stanisławska

Łamigłówki, taniec, gotowanie, szydełkowanie i wiele innych, to jedne z najlepszych hobby, jakie można zacząć rozwijać na kwarantannie. To, co może naprawdę zachęcić to nie tylko pasja, która zabija czas, ale też relaksuje, dlatego z powodzeniem można ją praktykować po kwarantannie. Jakie hobby wybrać, aby go nie porzucić po kwarantannie? Oto kilka propozycji.
Zobacz więcej: Jak zadbać o higienę psychiczną?

Najlepsze hobby na kwarantannę i po niej

#1 Puzzle dla dorosłych

Łamigłówki znane są od starożytności. Jest to sposób na oderwanie się od technologii i rozwijanie kreatywnego myślenia. Puzzle są dobrym sposobem na spędzanie czasu solo lub w towarzystwie. Ponadto uspokajają, pomagają zapomnieć o zamknięciu i naprawdę zajmują sporo czasu. Ci, którzy wspólnie rozwiązują łamigłówki, rozwijają umiejętności współpracy i lepiej radzą sobie w kontaktach międzyludzkich. Dzięki puzzlom ćwiczymy rozwiązywanie problemów oraz myślenie wizualno-przestrzenne.
Dzięki puzzlom ćwiczymy rozwiązywanie problemów oraz myślenie wizualno-przestrzenne.
fot. istock.com

#2 Gotowanie i pieczenie

Nie chodzi o to, by gotować codziennie, bo wtedy stanie się to obowiązkiem, a nie przyjemnością. Pasja to coś, czego nie możesz się doczekać i robisz to z uśmiechem na twarzy, dlatego jeśli chcesz rozwijać umiejętności kulinarne zacznij od czegoś prostego, jak np.: pieczenie chleba. Ludzie, którzy częściej gotują i pieką są bardziej zrelaksowani i szczęśliwsi. Jeśli boisz się bałaganu możesz zamiast gotowania zacząć hodować swój mały warzywniak.

#3 Kolorowanki dla dorosłych

Podobnie jak w przypadku łamigłówek i puzzli relaksują i wyciszają. Kolorowanki dla dorosłych mają to do siebie, że mają wiele elementów do pokolorowania, dlatego są bardzo czasochłonne. Dzięki nim można się uspokoić, oderwać od telefonu, telewizji i komputera. Co ciekawe, spokój, który osiąga się podczas kolorowania, trwa jeszcze bardzo długo po tej czynności. Ci, którzy czują się zestresowani z powodu pandemii COVID-19 lub siedzą na kwarantannie mogą spokojnie poddać się tej czynności, aby osiągnąć spokój.
Zobacz więcej: W ciąży głowa nie pracuje? Coś w tym jest!

#4 Rękodzieło dla dorosłych

Rękodzieło może być tak samo zajmujące jak kolorowanie czy układanie puzzli, dlatego jest to jedna z polecanych czynności, które będą sprawiać radość nawet po zakończeniu kwarantanny. Wyklejanie metodą decoupage, malowanie, szydełkowanie, ćwiczenie kaligrafii i scrapbooking. To, co sprawia przyjemność w rękodziełach, to szybkie postępy własnej pracy, dlatego jest to jedna z czynności, którą z powodzeniem można praktykować przez długi czas.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie