"Super to read..." - czyli to najlepsze książki dla dzieci

Oto lista książek, które warto przeczytać!
"Super to read..." - czyli to najlepsze książki dla dzieci
fot. istock.com
17.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Czytanie książek jest... jednym z najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu. Rozwija, uczy empatii, pobudza wyobraźnię i przenosi w zupełnie nieznany świat, dając tym samym oddech od codzienności. 

Żeby nasze dzieci zapałały miłością do czytania, warto od najmłodszych lat, wpajać im jak ważne i przyjemne jest czytanie. Oczywiście nic na siłę, na spokojnie, powoli, na przykład codziennie czytać kilka stron książki. Gwarantujemy, że zaowocuje to miłością do pochłaniania kolejnych tomów ulubionych powieści. Poniżej przedstawiam wam wybór najlepszych książek, według mojej dziewięcioletniej córki.

Super to read... czyli co warto czytać!

#1 Pamela Butchart i "Sikać albo nie sikać" 

Moja córka przeczytała większość książek Pameli Butchart, ale ta zapadła jej szczególnie w pamięci. Przyznam się wam szczerze, że to także jedna z moich ulubionych. Cztery opowiadania napisane na podstawie największych dzieł Szekspira! Świetna frajda, dobry humor i na dziecięcy przełożone największa i najważniejsze dzieła pisarza. Czarownice, duchy i czaszka, pojedynki na trucizny, czary, elfy - jeśli jeszcze twoje dziecko nie czytało tej książki koniecznie musi nadrobić zaległości.

Książki Pameli Butchart kupisz tutaj!

#2 Holly Webb i "Mój niesforny szczeniak"

Seria książek Holly Webb o niesforny szczeniaczku rasy Jack Russel Terrier to prawdziwa uczta dla miłośniczek zwierząt. Przezabawne perypetie dziewczynki Eli i jej psa! 

Książki Holly Webb kupisz tutaj!

#3 Agnieszka Mielech i "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn"

Przygody Emi, Anieli, Flory, Faustyny i Franka - grupy dzieciaków, którzy tworzą Tajny Klub i prowadzą przeróżne śledztwa. Zabawne historie, tajemnice, i grupa przyjaciół. Po przeczytaniu wszystkich części moja córka zapragnęła założyć swój klub i właśnie teraz szuka wyjaśnienia: skąd pojawił się w ogródku tajemniczy kamień z prehistoryczną skamieliną.

Książki Agnieszki Mielech kupisz tutaj!

Książki dla dzieci, które warto przeczytać

#4 Martin Widmark, Helena Willis i "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai"

Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. 

Książki z cyklu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" kupisz tutaj!

#5 Nela Mała Reporterka

Neli i jej podróży nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. A jeśli jeszcze nie mieliście w ręce tej książki koniecznie nadróbcie zaległości. Cudowne podróże, dalekie zakątki świata zainteresują każde dziecko. Po przeczytaniu choć jednej książki zapragniecie spakować plecak i wyjechać ku przygodzie.

Książki Neli Małej Reporterki kupisz tutaj!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie