Kuchnia dla najmłodszych - wygraj zestaw dla dzieci i zabawkę Thermomix ®️

Razem z twoim maluchem masz szansę wygrać zabawkę Thermomix® TM5 dla dzieci oraz praktyczny zestaw „Dania dla dzieci”!
Kuchnia dla najmłodszych - wygraj zestaw dla dzieci i  zabawkę Thermomix ®️
fot. materiały prasowe
06.06.2020

Czas, który rodzice spędzają z dziećmi w kuchni to nie tylko zabawa, ale także nauka samodzielności, kreatywności i konsekwencji. Jak zaplanować wspólne gotowanie? Przygotowaliśmy dla Was kilka praktycznych wskazówek oraz konkurs, w którym możecie wygrać zabawkę Thermomix® TM5 dla dzieci oraz praktyczny zestaw „Dania dla dzieci”!

Gotowanie z dziećmi może być dla nich wciągającą zabawą, ale nie jest to jedyna korzyść, która płynie z czasu spędzonego w kuchni z naszymi pociechami. Stawiając czoła kulinarnym wyzwaniom, dzieci uczą się rozpoznawać i łączyć smaki, przygotowywać posiłki, a co więcej – rozwijają swoją kreatywność, koncentrację i zaangażowanie w wykonywane czynności.

Gotowanie z dzieckiem - jakie są korzyści

#1 Zacznijcie od przygotowań

Gotowanie z dziećmi to nie tylko krojenie, mieszanie i doprawianie, ale również wcześniejsze przygotowania. Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci zobaczyły, jak wygląda cały proces gotowania posiłków, warto wdrożyć je również w etap planowania. Zastanówcie się nad potrawami, które zechcecie wspólnie przyrządzić, następnie skonstruujcie listę zakupów, a finalnie – idźcie na nie razem! Dzięki temu dziecko nauczy się praktycznych sposobów na planowanie kilkudniowego jadłospisu i pozna tajniki zakupowej logistyki.

#2 Wybierzcie przepisy do wspólnego gotowania

Wybór konkretnych potraw, dań i deserów zależy oczywiście od wieku, preferencji smakowych i zdolności manualnych naszych dzieci. Jeżeli to początek waszej wspólnej przygody, warto wybrać przepisy na stosunkowo łatwe w przygotowaniu, kolorowe i interesujące dla najmłodszych posiłki.

Na pierwszym etapie wspólnej przygody w kuchni, gdy wspólne gotowanie jeszcze nie wchodzi w grę, warto pozwolić dziecku na odkrywanie nowych smaków i tekstur jedzenia. Wiele inspiracji na potrawy dla brzdąców do 24 miesiąca życia znajdziecie w książce „Dania dla dzieci – zdrowe żywienie do 2 roku życia”, która pozwoli rozpocząć żywienie uzupełniające (do 4 miesiąca) oraz stopniowe rozszerzanie i urozmaicanie diety (od 6 do 24 miesiąca). Wszystkie przepisy z książki powstały przy współpracy z pediatrami i dietetykami.

Jeżeli gotujecie z nieco starszymi dziećmi, wiele ciekawych propozycji dań znajdziecie na Cookidoo® – platformie z przepisami na urządzenie Thermomix®. Z kolei zabawka Thermomix® TM5 dla dzieci, stworzona specjalne z myślą o najmłodszych, choć nie posiada funkcji podgrzewania i wyposażona jest w plastikowe noże, pozwoli przyrządzić, np. pyszne muffinki, czy też smakowitą czekoladę, oczywiście z pomocą rodzica.

fot. materiały prasowe

#3 Zadbajcie o dobre podstawy i bezpieczeństwo

Przed przystąpieniem do gotowania, pamiętajcie, aby dokładnie umyć ręce – dobrych praktyk nigdy za wiele. Następnie młody kucharz będzie mógł jeszcze raz dokładnie przestudiować przepis, a w kolejnym kroku – samodzielnie odmierzyć wszystkie potrzebne składniki. Ważne jest, by na tym etapie bacznie obserwować i poświęcać dziecku uwagę, ale nie ingerować, jeżeli nie jest to absolutnie konieczne. Pozwól dziecku poczuć, że samo potrafi poradzić sobie z wyzwaniem. Dzięki temu odczuje satysfakcję z wykonania ważnego zadania.

Podobnie działaj podczas kolejnych etapów przygotowywania potrawy. Oczywiście dbaj o bezpieczeństwo młodych szefów kuchni – wszystkie ryzykowne czynności, jak krojenie, czy siekanie, weź na siebie. Warto jednak zachęcać dzieci do obserwowania, by mogły uczyć się, jak wykonywać te czynności właściwie i bezpiecznie.

#4 Celebrujcie wspólne posiłki

Efekt końcowy wspólnego gotowania to moment radości i satysfakcji, a także ostatecznej weryfikacji wykonania poszczególnych czynności z przepisu – to bardzo ważna chwila dla dzieci i czas na podsumowanie swoich małych-wielkich kulinarnych sukcesów! Podobnie jak z przygotowaniami do gotowania, zaangażuj pociechy również w przygotowanie nakrycia stołu oraz podanie potrawy. Dzięki temu będą mogły zaobserwować, że bardzo ważny jest każdy etap kulinarnej przygody.

KONKURS - Co należy zrobić, żeby wygrać zabawkę Thermomix® TM5 dla dzieci?

Zabawka Thermomix® TM5 dla dzieci z akcesoriami imituje przygotowywanie potraw w oryginalnym urządzeniu TM5. Wyposażony jest w panel dotykowy, funkcję wyrabiania ciasta, funkcję turbo i obroty wsteczne. Pozwala wspólnie z rodzicami przyrządzić pyszne muffinki czy też czekoladę do picia. W zabawce dostępnych jest kilka przepisów do wyboru. Po wciśnięciu przycisku Cook-Key® wybrany przepis wyświetli się na ekranie dotykowym w formie obrazkowych ikon, a zabawka przeprowadzi małych kucharzy krok po kroku przez dany proces przygotowania.

Zabawka, zasilana przez 4 baterie paluszki (1,5 V AA/LR6) przeznaczona jest dla dzieci powyżej 36 miesięcy.

fot. materiały prasowe

Zestaw „Dania dla dzieci”

W zestawie „Dania dla dzieci”  znajduje się książka „Dania dla dzieci – zdrowe żywienie do 2 roku życia”, w której specjaliści ds. przepisów kulinarnych Thermomix® Vorwerk we współpracy z pediatrami oraz dietetykami opracowali blisko 80 przepisów na rozpoczęcie żywienia uzupełniającego (od 4 miesiąca), stopniowe rozszerzanie, urozmaicanie diety (od 6 do 24 miesiąca) oraz zdrowe desery, lody i przekąski dla nieco starszych dzieci. Przy każdym przepisie zamieszczono wskazówki ułatwiające jego przygotowanie oraz informacje na temat wartości odżywczych dania.

Każdy z przepisów w krótkim czasie można wykonać w urządzeniu Thermomix®, którego zalety doceniło wielu użytkowników właśnie wtedy, gdy zostali rodzicami! Urządzenie umożliwia m.in. łatwe rozdrabnianie składników czy gotowanie na parze, które pozwala zachować więcej witamin i białka, niż w przypadku tradycyjnego gotowania.

Dodatkowo, zawarte w zestawie akcesoria jeszcze bardziej uprzyjemnią odkrywanie nowych smaków wspólnie z dzieckiem. W szklanych słoiczkach można przechowywać przeciery, musy czy zupki, a silikonowa foremka z pokrywką umożliwia zamrożenie określonych porcji posiłków. W zestawie znajdują się również: plastikowa miseczka wyposażona w silikonową podstawkę uniemożliwiającą przesuwanie się naczynia, komplet silikonowych, elastycznych, nieprzywierających łyżeczek oraz śliniaczki w dwóch rozmiarach. Całość zestawu zamknięta w praktycznej walizce pozwoli z kolei zabrać zestaw gdziekolwiek tylko zapragniecie!

fot. materiały prasowe

KONKURS - POZNAJ ZASADY

Wystarczy, że na maila: [email protected] wyślesz kreatywny pomysł na: Nowe danie dla dziecka, które można przygotować w Thermomixie® 

Na wasze zgłoszenia czekamy do 8 czerwca, do godz. 21.00. Ważne, by w treści maila dopisać: akceptuję regulamin konkursu. 

11 czerwca ogłosimy laureata konkursu. 

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ

 

Materiał powstał we współpracy z marką Thermomix®.

Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 12.05.2021 22:38
I gdzie ten laureat?
odpowiedz
Polecane dla Ciebie