Masz wolną chwilę, chcesz się zrelaksować? Znamy rewelacyjny sposób

Według krytyków takiego thrillera psychologicznego jeszcze w Polsce nie było.
Masz wolną chwilę, chcesz się zrelaksować? Znamy rewelacyjny sposób
fot. istock.com
06.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Pomysłów na spędzenie wolnego czasu jest mnóstwo. Chwila tylko dla siebie, szczególnie w aktualnej sytuacji: praca zdalna, opieka nad dziećmi, edukacja dzieci z domu, i wszelkie inne zajętości, które zaprzątają nam głowę, jest bardzo pożądana. 

Najczęściej jest tak, że kiedy już mamy te 15 - 30 minut wolnego czasu to same nie wiemy co zrobić: położyć się, obejrzeć totalnie odmóżdżający film/serial, a może wyjść z domu i pobiegać...? I tak najczęściej na samym zastanawianiu się mijają wolne chwili i z odpoczynku nici. Dlatego już dzisiaj zaplanuj, że gdy nadarzy się moment, w którym będziesz mogła na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków weźmiesz książkę w rękę i na chwilę przeniesiesz się w zupełnie inny świat.

Co warto przeczytać? 

Według krytyków, takiego thrillera psychologicznego w Polsce jeszcze nie było. "Bliżej, niż myślisz" - bo o tej książce mowa, to psychodeliczny nastrój, mroczna tajemnica oraz sekrety z przeszłości - idealne połączenie, które sprawia, że ciężko oderwać się od tej książki.

Pewnie teraz myślisz: ale jak mam się zrelaksować podczas czytania thrillera, książki, która pewnie nie raz spowoduje na moim ciele dreszcze... Teoretycznie racja, ale praktycznie... Czy nie jest tak, że jeśli robisz coś, co sprawia ci totalną frajdę i odrywa twoje myśli w 100 procentach od codzienności to czujesz się wypoczęta i zrelaksowana? 

O czym jest książka "Bliżej niż myślisz"?

Nika Wermer, właścicielka niewielkiego pensjonatu w Gdyni, jest przekonana, że była świadkiem morderstwa. Na ekranie monitoringu widziała jak ktoś wynosi z wynajmowanego pokoju ciało młodej kobiety. Natychmiast dzwoni na policję. Jednak jej zeznania wydają się mało wiarygodne – wskazany przez nią pokój wygląda na niezamieszkany, zniknęło również nagranie z monitoringu. Widząc, że policjanci nie są zainteresowani ta sprawą , Nika sama postanawia dotrzeć do prawdy. Kim była tajemnicza dziewczyna? Kto ją zabił? Czy mordercą jest ktoś, kogo zna? 
Książka Ewy Przydrygi "Bliżej, niż myślisz"
„Bliżej, niż myślisz” to wypełniony napięciem i silnymi emocjami thriller psychologiczny. Ewa Przydryga po mistrzowsku prowadzi narrację, zagląda w zakamarki ludzkiej duszy i wyciąga na światło dzienne wszystkie najgłębiej skrywane tajemnice swoich bohaterów. Wiarygodnie sportretowane postaci, nieprzewidywalna i zaskakująca fabuła oraz przejmująca niepewność, co jest jawą, a co jedynie wytworem wyobraźni – to największe atuty tej powieści.

Zaintrygowana? My bardzo!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie