#Zostańwdomu i… oglądaj filmy o kobietach z pasją

Rozrywka jest dobra na wszystko!
#Zostańwdomu i… oglądaj filmy o kobietach z pasją
05.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

A jeśli dodatkowo, ta rozrywka może zainspirować, to już pełnia szczęścia. Dzisiaj przygotowałyśmy zestawienie 5 filmów nie tylko dla kobiet, ale przede wszystkim o kobietach pełnych pasji, sile i energii by przekraczać niemożliwe. 

Top 5 filmów o kobietach z pasją, które warto obejrzeć.

#1 Proxima

Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.

Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi. Możesz zobaczyć na vod.pl.

Proxima - plakat filmu

#2 Tajemnice Joan

Wciągająca historia szpiegowska z wielką miłością w tle, o niemożliwych do rozstrzygnięcia dylematach moralnych i niezwykle trudnych decyzjach, które mogą zaważyć na całym życiu… 

Silna obsada, z wyrazistą, charakterystyczną rolą Judi Dench, to jedna z zalet adaptacji wielokrotnie nagradzanej powieści, która, choć fikcyjna, jest zainspirowana niezwykłą, kontrowersyjną i prawdziwą historią Melity Norwood, brytyjskiej naukowiec i urzędniczki, która zdradzała Rosji tajemnice przez cztery dekady, podczas pracy w obiekcie badawczym zajmującym się konstrukcją boby atomowej. Możesz zobaczyć na vod.pl, ipla.tv, player.pl i na pl.chilli.com.

Tajemnice Joan - plakat filmu

#3 Królowa pustyni

Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Niezwykła kobieta, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej "zarozumiała pannica z Oxfordu". Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym: miłością. Możesz zobaczyć na Netflix, cineman.pl i pl.chilli.com. 

Królowa pustyni - plakat filmu

#4 Dalida. Skazana na miłość

Burzliwe życie słynnej piosenkarki. Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko czego dotknęła na scenie stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo. Możesz zobaczyć na Netflix, cineman.pl, pl.chilli.com oraz vod.pl

Dalida. Skazana na miłość - plakat filmu

#5 Stand up girl

Wybuchowy mix tańca i stand-upu! Lila od dziecka marzyła, żeby zostać tancerką. Przyjechała do Paryża, ale szybko okazało się, że ta praca wygląda zupełnie inaczej, niż myślała. Wtedy wpadła na zupełnie nowy pomysł — zostanie znaną komediantką stand-upową. Wszystko po to, aby jej ojciec mógł być w końcu z niej dumny. Możesz zobaczyć na vod.pl, ipla.tv i pl.chilli.com

Stand up girl - plakat filmu

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie